GALERII: Aasta ettevõte 2015 on Saaremaa lihatööstus

RÕÕMUS PÄEV: Saaremaa lihatööstuse kauaaegsel peatehnoloogil Malle Mägil oli eile kahekordselt eriline päev. Lisaks ettevõttele antud tunnustusele tähistas ta ise 50. sünnipäeva. TAMBET ALLIK

RÕÕMUS PÄEV: Saaremaa lihatööstuse kauaaegsel peatehnoloogil Malle Mägil oli eile kahekordselt eriline päev. Lisaks ettevõttele antud tunnustusele tähistas ta ise 50. sünnipäeva.
TAMBET ALLIK

Saaremaa ettevõtjate liidu (SEL) eile õhtul Kuressaare linnateatris toimunud aastapäevapeol kuulutati välja järjekorras seitsmes maakonna aasta ettevõte.

Saare maakonna aasta ettevõtte konkursi kuulutavad iga aasta lõpul ühiselt välja SEL, ajaleht Saarte Hääl ja Kadi raadio. Tiitli võitja kuulutatakse traditsiooniliselt välja aasta alguses.

SEL-i juhatuse esimees Terje Nepper märkis, et Saaremaa aasta ettevõtte valimine on alati keeruline, kuna ettevõtteid, mida tunnustada, on palju. “Lihatööstuse puhul said kindlasti määravaks tema järjepidev tugev tootearendus ja head majandusnäitajad,” sõnas Nepper. Käive oli tööstusel mullu nt 19 miljonit eurot.

Eelmisel aastal saadi ühele poole ka suurte ja innovaatiliste investeeringutega kokku 4 miljoni euro väärtuses. “Sealhulgas investeering tootmissüsteemi päikesepaneelidesse, mille tulemusel alanes tootmisjääkide maht, tarbitakse vähem elektrienergiat, tõstetakse tootmisjõudlust ja toodetakse eksporditurgudele kõrgema lisandväärtusega tooteid,” rääkis Nepper.

SEL-i juhatuse esimees märkis, et Saaremaa lihatööstus on Saaremaa mõistes väga suur ja tunnustatud tööandja. “Ettevõtte toodangu üle võivad uhkust tunda kõik saarlased – tegemist on kõrgekvaliteediliste ja tunnustatud Saaremaa toodetega.”

Terje Nepperi kinnitusel valiti 2015. aasta ettevõte SEL-i juhatuses sel aastal ühehäälselt. “Tegemist on ettevõttega, mille tegevus on eeskujuks paljudele,” kinnitas ta.

Saaremaa lihatööstuse juhatuse esimehe Kristjan Leedo hinnangul on Saaremaal palju tublisid ettevõtteid, kes pakuvad kohalikele inimestele tööd ja toodavad väga häid tooteid. “Seega jah, see tiitel tuli meile üllatusena – et just Saaremaa lihatööstus nende seast välja valiti,” tõdes ta.

Lihatööstuse edu võti on Leedo sõnutsi ennekõike need tublid inimesed, kes igapäevaselt tööstuses toimetavad ja tooteid valmistavad. “Inimeste koostöö ja avatud silmaring on see, mis tagavad lõpptoodete kvaliteedi,” kinnitas ta.

Seda, miks tarbijatele Saaremaa lihatööstuse tooted sedavõrd meeldivad, peaks Kristjan Leedo arvates nende endi käest küsima. “Mina arvan, et meie tooteportfellis on igale maitsele midagi ja me paneme tööstuses suurt rõhku toote kvaliteedile – sellest peavad tarbijad lugu.” Suurim tunnustus ongi tema arvates see, kui tarbijad lihatööstuse tooteid ostavad ja söövad.

Tiitleid ja tunnustust on Saaremaa lihatööstus saanud varemgi, kokku on neid umbkaudu 35. Näidetena võib mainida nt AgroBalt 97 kuldmedalit, uute toodete konkursil “Eesti parim toiduaine” äramärgitud tooteid, Tallinna toidumessi parimaid tooteid, samuti on lihatööstus 2013. aastal kuulutatud Saare kangeimaks ettevõtteks.

Kui lõppenud aastal saadi ühele poole ca 4 miljoni euro suuruse investeeringuga, siis ka järgmised investeeringuplaanid on tööstusel juba paberile pandud. Enne kui kõik pole aga päris kindel, ei saa plaanidest veel täpsemalt rääkida.


Seitse vaprat

Kui 2015. aasta tiitli sai Saaremaa lihatööstus, siis 2014. aasta parimaks tunnistati Sandla Puit OÜ, mille omanikud on Kalmer ja Jaanus Põlluäär.

2013. aastal pälvis austava tiitli Mark Muru heal juhtimisel tegutsev Alunaut OÜ, 2012. aasta ettevõte oli Kõljala POÜ, mida veab Tõnu Post.

2011. aastal pälvis Saare maakonna aasta ettevõtte tiitli OÜ Merinvest, aasta enne seda AS Saaremaa Laevakompanii ning esimeseks aasta ettevõtteks kuulutati AS Baltic Workboats. Ka Saaremaa lihatööstus saab sarnaselt varasemate aasta ettevõtetega Kitzbergi tänavale oma pingi, mis eile õhtul linnateatri laval ettevõtte juhile juba üle anti. Kevade saabudes paigaldatakse see teiste pinkide kõrvale.

Fotod: Tambet Allik

 

Print Friendly, PDF & Email