Saare tänavune parim tööandja pidas teadet tunnustusest petukirjaks (10)

AUHINNATUD KOOSTÖÖPARTNER: Tallinnas Estonia valges saalis tehtud pildil on Eesti töötukassa juhatuse esimees  Meelis Paavel (vasakul) ja Saaremaa firma Annemark OÜ juht Meelis Liigsoo.  ERAKOGU

AUHINNATUD KOOSTÖÖPARTNER: Tallinnas Estonia valges saalis tehtud pildil on Eesti töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel (vasakul) ja Saaremaa firma Annemark OÜ juht Meelis Liigsoo.
ERAKOGU

Eelmisel nädalal Eesti töötukassalt Saare maakonna aasta parima tööandja tiitli pälvinud Annemark OÜ juht Meelis Liigsoo kiidab omalt poolt just töötukassat, sest enamik sealt pakutud tööotsijaid on osutunud headeks töötajateks.

Töötukassa kaudu on firmasse tööle võetud ka vähenenud töövõimega inimesi, kaks nendest osaleb tugiisikuga töötamise programmis.

Kui eelmise aasta lõpus laekus Liigsoo meiliaadressile kutse osaleda tunnustus­üritusel Tallinnas, pidas ta seda esialgu petukirjaks. “Mulle tuleb iga nädal kirju, et olete võitnud loteriiga miljon eurot. Esimene mõte oli, et jälle midagi taolist. Lugedes oli üllatus suur, sest mulle ei meeldi ennast esile tõsta,” tunnistas Liigsoo.

Kerge ettemaksuna

Abikaasa taganttorkimisel mindi siiski kohale. Meelis Liigsoo arvates on see tunnustus antud kerge ettemaksuna. “Nüüd pead neid kolme töötukassa kaudu tulnud töötajat hoopis teise pilguga vaatama. Mitte et nendega probleeme oleks, aga nüüd on nagu kohustus kõigile rakendus leida ka siis, kui tööd vähemaks jääb,” leidis Liigsoo.

Praegu on firmas 12 töötajat. Peamiselt ollakse spetsialiseerunud toiduaineid töötlevate ettevõtete koristamisele: kui põhitöötajad lõpetavad, tuleb Annemargi meeskond ja teeb surve- ja vahupesu.

Augustis enne kooliaasta algust käiakse üle koolimajad. Seal tehakse süvapesu ja vahatus. Tavapärane töö on kontorite koristamine. Auriga keskuses on neil päeval pidevalt kohal kaks inimest, õhtul pärast sulgemist minnakse “kambaga” peale. Autoteenindusi on nimekirjas neli-viis, tehakse ka ehitusjärgset koristust.

“On ka selliseid juhuseid, kus mõni teine koristusfirma pole plekieemaldusega toime tulnud, siis kutsutakse mind. Viimane juhus oli kohtumajas, kus põrandal oli vist oma kümme aastat vana plekk,” rääkis Liigsoo.

Plekkidest rääkides on tema sõnutsi oluline kõigepealt selgeks teha, millise mustusega on tegemist. Kohtumajas oli näha, et selle pleki oli keegi seal erinevate ainetega “kinni keevitanud”, kuid Annemark sai selle eemaldamisega siiski hakkama. “Tihti toob selline enda tõestamine kaasa pikaajalise lepingu,” märkis firmajuht.

Liigsoo sõnutsi on koristamisega ju igaüks vähem või rohkem kokku puutunud, kuid tänapäeval koristustöödel kasutatavate kemikaalide tõttu tuleb suurt rõhku panna kaitsevahenditele ja teadmistele kemikaalide koosmõjust. Seetõttu on oluline uute töötajate põhjalik väljaõpe, mida tehakse kohapeal.

“Olen ise ametikoolis mõnda aega kursuseid lugenud, mis annab hea eelduse inimeste koolitamiseks. Ametikooliga teeme siiamaani koostööd,” selgitas Liigsoo.

Tööle võtmisel püütakse välja selgitada kandidaadi soov tööd teha, sest kui meeskonnana tegutsetakse, peavad teised “nõrga lüli” tegemata jäänud töö ära tegema.

Meelis Liigsoo ei ole pelgalt ülemus, vaid lööb olulistel objektidel ka ise kaasa ja julgustab oma töötajaid koristajatööd mitte häbenema ega alahindama. “Ammu teada tõde on ju, et kui direktor ühe päeva puudub, ei pane keegi ehk tähelegi, kui aga koristaja puudub, on kohe mure majas,” muigas Liigsoo.

Alustas müügimehena

Meelis Liigsoo ise alustas puhastusvahendite müügimehena. “Olin ehituse peal, aga siis hakkas Saaremaal asi ehitusel kehvaks minema,” meenutas ta. Umbes 14 aastat tagasi pakuti talle AS-i CHEMI-PHARMI Lääne-Eesti müügiesindaja kohta.

Keemiakaupu müües pidi ta tooted, mida müüs, ka ise ära proovima. “Firmad palusid, kas teeksin neile süva­pesu ja paneksin vaha maha. Kui ma 2005. aastal oma firma tegin, olid mul kliendid juba olemas, asi läks kohe sujuvalt käima,” rääkis Liigsoo.

Koristusteenust pakutakse ka eraisikutele, kuid väikese töömahu korral võib hind kliendi jaoks üsna soolaseks kujuneda. “Tuleb ikka vaadata, mis ja kuidas, et asi rentaabel oleks.”

Tulevikku vaadates peetakse laienemisplaane Virtsu ja Haapsalu kanti.

Lõpetuseks rõhutas Meelis Liigsoo, et tema jaoks on väga tähtis, kui ta saab aidata inimesi, kellel on toimetulekuraskused, olgu siis tervislikel või muudel põhjustel. “Kuigi see ei ole majanduslikult eriti tulutoov, teen seda võimalusel ka edaspidi,” lubas ta.

Print Friendly, PDF & Email