KÕRKKÜLA TEGEMISED: Talvepidu koos Emili vallatustega

Kõrkküla laste näitering esitamas näitemängu Astrid Lindgreni “Vahtramäe Emili” ainetel. Fotol on perekond Svensson arsti juures. Pildil vasakult pereisa Anton Svensson (Rasmus Mäeorg), Emil (Lauri Sepp), arst (Darelyan Pähn), ema Alma Svensson (Laura Leppik). GABRIELA GRAHV

Kõrkküla laste näitering esitamas näitemängu Astrid Lindgreni “Vahtramäe Emili” ainetel. Fotol on perekond Svensson arsti juures. Pildil vasakult pereisa Anton Svensson (Rasmus Mäeorg), Emil (Lauri Sepp), arst (Darelyan Pähn), ema Alma Svensson (Laura Leppik).
GABRIELA GRAHV

Kõrkküla traditsiooniline talvepidu oli seekord koos Vahtramäe Emili vallatustega. Nimelt oli Kõrkküla laste näitering selgeks õppinud näitemängu Astrid Lindgreni “Vahtramäe Emili” ainetel.

“Emili ja perekond Svenssoni äpardused paar päeva enne jõululaupäeva” kirjutas kokku Maret ja lavale seadis Tiina.

Mis siis selles loos juhtub? Emil on perekond Svenssoni viieaastane võrukael, kellega kogu aeg midagi juhtub. Seekord siis, lõunasöögilauas, ahnitseb Emil nii hooga suppi süüa, et kui ta supipotti kallutab, jääb see Emilile hoopiski pähe kinni. Emili ema on suures ähmis valmis supipotti ahjuroobiga pooleks lööma. Isa aruka sekkumise tõttu sõidetakse siiski linna, Mariannelundi, arsti juurde.

Arsti abi poti peast kätte saamiseks siiski vaja ei lähe, sest kui Emil arstile suurt tervituskummardust teeb, kolksab pott ise põrandale. Perekonna rõõm on suur, sest tasu arstile sai ju kokku hoitud. Juba unistab ema, mis kõik selle kokkuhoitud rahaga saab ette võtta.

Kuid oo õnnetust! Arsti visiiditasust kokkuhoitud 5 ööri, mis isa Emilile andis, oskab Emil hoopiski alla neelata. Perekond tormab uuesti arsti juurde tagasi. Seekord saab Emil arstilt maailma parima retseptisoovituse – süüa ära viis kõige suuremat saiakuklit.

Päeva lõpuks jõuab perekond koos supipoti ja rõõmsa Emiliga koju tagasi. Kodus tahab Emili väike õde Ida täpselt näha, kuidas Emili pea potti ikka kinni jäi. Emil pole kade poiss, no muidugi näitab ta seda veel kord Idale, ja mis te arvate…

Lavastuses mängisid: Emil – Lauri Sepp, isa Anton Svensson – Rasmus Mäeorg, ema Alma Svensson – Laura Leppik, Emili õde Ida – Liisi Leppik, tüdruk Liina – Ragne-Getter Pärnoja, sulane Alfred – Egert Villak, arst – Darelyan Pähn, jutustaja ja saiapoe müüja preili Andersson – Lisandra Roos.

Näitlejaid abistas ja fotosid tegi Gabriela Grahv.

Pärast etendust külastas pidulisi jõuluvana, kelle kotis oli kinke nii suurtele kui ka väikestele kingiootajatele. Talvepeo üllatusena astusid publiku ette tantsutüdrukud, kes Gabriela juhendamisel olid selgeks õppinud sõutantsu numbri.

Talvepidu lõppes ühises mänguringis, mille käigus võis väga erilise peakatte omanikuks saada,kuigi Maret korjas mängu käigus omandatud atribuutika hiljem oma kotti tagasi.

Maret Metsmaa

Print Friendly, PDF & Email