Terviseamet: Saaremaa perearstikonkursid luhtuvad (5)

Terviseameti andmed möödunud aasta kohta näitavad, et kolmveerand Saare maakonna perearstidest on üle 50-aastased.

Terviseameti peremeditsiini osakond tõdeb möödunud aasta kohta koostatud ülevaates perearstidest ja perearstide nimistutest, et Saare maakonna 15 perearsti seas pole ainsatki 29–40-aastast tohtrit, nagu ka Hiiu-, Lääne- ega Valgamaal.

41–50-aastaseid tohtreid töötab Saare maakonnas neli. Vanuses 51–61 eluaastat on koguni kaheksa perearsti. 62–65-aastaseid perearste on kolm, eakamaid peretohtreid Saare maakonnas ei ole.

Saare maakonna probleemkohti kirjeldades tõdeb terviseamet, et mullu veebruaris luhtus konkurss, leidmaks perearsti, kelle teeninduspiirkond on Kihelkonna ja Lääne-Saare vallas.

Nimistul on olnud kaks ajutist asendajat, ajutine asendus jätkub ka tänavu. Sealne asendusarst on Kaalep Koppel. “Kuna tegemist on alla piirsuuruse nimistuga, on keeruline nimistule uut perearsti leida,” nendivad ülevaate koostajad. 5. jaanuari seisuga oli sealse nimistu suurus 721 inimest (piirsuurus on 1200).

Samuti luhtus mullu septembris perearstikonkurss Kuressaare nimistule, mille suurus on 1639 inimest. Nimistule on kinnitatud ajutine asendaja Ruth Tänav ja see on nii ka alanud aastal.

“Lisaks on Saaremaal 2014. aasta juulist ajutine asendus ka Leisi valla perearstita ja alla piirsuuruse nimistul, asendus jätkub 2016. aastal, kuna perearstikonkursid on seal luhtunud,” on terviseameti ülevaates kirjas.

Kandidaatide puudumise tõttu uut konkurssi enam välja ei kuulutatud. Tänavu 1. jaanuarist 31. detsembrini asendab Leisi valla perearsti Ingrid Tamm.

Maakonna suurim nimistu, 3070 inimest, on Kaalep Koppelil. Doktor Koppel on ka asendusarst Kihelkonna ja Lääne-Saare valla inimestele, sellesse nimistusse kuulub 721 inimest.

Orissaare, Pöide ja Laimjala valla elanike perearsti Elo Lemberi nimistu suurus on 2646 inimest.

 

Print Friendly, PDF & Email