Kalle Laanet: Vaheri jätkamine PPA juhina on parim variant (3)

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni kuuluva põhiseaduskomisjoni liikme ja endise siseministri Kalle Laaneti hinnangul on politsei- ja piirivalveameti (PPA) peadirektori Elmar Vaheri ametis jätkamine praeguses julgeolekuolukorras parim variant.

„Elmar Vaher on teinud oma tööd südamega nii tavapolitseinikuna kui tippjuhina. Tema juhtimisel on PPA saavutanud stabiilsuse, täna tõstatatud küsimus peadirektori vahetamisest pole kindlasti Eesti riigi turvalisust toetav mõte,“ kommenteeris Laanet Reformierakonna fraktsiooni teatel.

„Elmar Vaher on teinud oma tööd südamega nii tavapolitseinikuna kui tippjuhina.”

„Tippjuhid peavad tegema päevas kümneid ja kümneid otsuseid ning kõik ei saagi olla alati laitmatud. Oluline on see, kas on tehtud järeldused edaspidiseks või mitte,“ lisas riigikogu liige.

Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liige ja korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Artur Talvik esitas teisipäeval siseminister Hanno Pevkurile arupärimise seoses PPA-s toimunud avaliku raha kuritarvituste ning võimu kuritarvitamistega töötajate põhjendamatuks vallandamiseks, viidates otseselt PPA juhile Elmar Vaherile. Kuludokumentide kohaselt ostis Vaher asutuse kaardiga Tallinna lennujaamast 299 eurot maksvad kõrvaklapid ning 139,41 euro eest, väidetavalt vormi juurde matkasaapad, kuigi vormielementide ostmine käib ainult läbi riigihanke.

Print Friendly, PDF & Email