Väikesaartega ühenduseks ligi 4,7 miljonit (1)

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium toetab maavalitsusi väikesaarte ja mandri vaheliste laeva- ja lennuliinide käigus hoidmisel kokku ligi 4,7 miljoni euroga.  Sellest veidi alla 2 miljoni euro kulub väikesaarte ja mandri vahelistele laevaühendustele ning pea 2,7 miljonit eurot lennuühendustele.

Möödunud aastaga võrreldes kasvas väikesaarte ühenduste toetus enam kui 60 000 euro võrra. 2015. aastal eraldas riik väikesaartega ühenduse pidamiseks 4,6 miljonit eurot, laeva- ja lennuühendustele vastavalt siis ligi 2 miljonit ja 2,6 miljonit eurot, teatas ministeerium.

Püsiasustusega väikesaared, millega regulaarse ühenduse pidamiseks omavalitsused riigilt raha taotleda saavad, on Abruka, Kihnu, Kesselaid, Kõinastu, Manija, Osmussaar, Piirissaar, Prangli, Ruhnu, Vilsandi ja Vormsi.

Harju maavalitsusele eraldati Kelnase–Leppneeme laevaliini toetuseks 270 000 eurot, Hiiu maavalitsusele Tallinna–Kärdla lennuliini jaoks miljon eurot ja Saare maavalitsusele Kuressaare–Ruhnu lennuliini jaoks 377 090 eurot. Lääne maavalitsus sai Rohuküla–Sviby laevaliini jaoks 633 000 eurot ja Pärnu maavalitsus Munalaiu–Manilaiu ja Munalaiu–Manija laevaliinile ning Kihnu–Pärnu ja Munalaiu–Kihnu laevaliinile 713 600 eurot.

Täiendavalt rahastatakse Manija ja Kihnu saare transpordiühendusena hõljuki ja taksobussi teenust. Pärnu–Kihnu lennuliinile läheb 171 360 eurot. Saare maavalitsus sai Abruka–Roomassaare laevaliini ja Papissaare–Vikati laevaliini toetamiseks  124450 eurot ning Tallinna–Kuressaare lennuliini jaoks 1,1 miljonit eurot.

Print Friendly, PDF & Email