Ratturid said kätte Jersey kriteeriumisõidu medalid

TEHTUD: pool aastat võitlust ja Mati Mäetalu annab Riho Räimele ja Andres Laugule võidetud medalid üle. TAMBET ALLIK

TEHTUD: pool aastat võitlust ja Mati Mäetalu annab Riho Räimele ja Andres Laugule võidetud medalid üle.
TAMBET ALLIK

Saaremaa Saarte mängude assotsiatsiooni (SSMA) juhid andsid eile Kuressaare spordihoones jalgrattatreeneritele Riho Räimele ja Andres Laugule pidulikult üle Jerseylt postiga Saaremaale jõudnud kriteeriumisõidu hõbemedalid.

“Ma olen õnnelik, et võitlesime koos SSMA-ga selle probleemi eduka lahenduseni, ja on positiivne, et medalid on nüüd siin,” rääkis Riho Räim. “Samas ei ole ma jätkuvalt rahul selle võistluse korraldamisega ja ei ole normaalne, et tänu kahe fänni võetud videole saame me lõpuks oma väljateenitud autasu kätte.”

SSMA juhatuse esimees Mati Mäetalu ütles, et üks eesmärk on medalite kättesaamisega saavutatud, kuigi nõudmisi oli SSMA-l pisut rohkem.

“Mihkel Räime pronksmedali nõuet ei rahuldatud ja Andres Laugu ees ei vabandatud,” tõdes ta.

“Kahjuks suutsid kohtunikud Jerseyl kriteeriumisõidu ära rikkuda, kuigi võistlus ise oli fantastiline. Aga me oleme valmis edaspidi arutama, kuidas tulevikus võistlusi paremini korraldada.”

Saaremaa jalgrattaklubi Viiking ja SSMA pöördusid mullu sügisel rahvusvahelise Saarte mängude assotsiatsiooni (IIGA) poole kirjaga, milles sooviti Jerseyl toimunud Saarte mängude kriteeriumisõidu väljakuulutatud valede tulemuste õigeks muutmist.

Saadetud kirjas märgiti, et võistluse läbiviimisel ei täidetud rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) reegleid, mille tulemusena võeti saarlastelt ära võimalik individuaalne pronks- ja võistkondlik hõbemedal, enne võistkondlikku autasustamist puudus individuaalsete tulemuste protokoll ja peakohtunik käitus treener Andres Laugu suhtes ebasündsalt.

Oma seisukohtade tõestuseks lisati protesti õigsust tõestav video.

Kriteeriumisõidu hõbemedalid meeskondlikus arvestuses võitsid Mihkel Räim, Endrik Puntso, Steven Kalf ja Karl Patrick Lauk.

Saarlased võitsid Jersey mängudelt kokku 7 kuld-, 10 hõbe- ja 3 pronksmedalit.

Print Friendly, PDF & Email