KURESSAARE AMETIKOOL: Jorma ühendab õpetajatöö turismitalu pidamisega (1)

 

jORMA TAPIO

“Tulin siia Soomest kunagi puhkusele ja siis hakkasin otsima suvemaja,” räägib ametikooli teenindus- ja toitlustuserialade õpetaja Jorma Tapio Ihalainen (pildil). “Paar aastat olin suvesaarlane. Siis tahtsin teada, kuidas on siin päriselt elada.”

Nüüd on saanud sellest 16 aastat elu Saaremaal, millest 11 on Jorma olnud ametikoolis õpetaja.

“Naabri käest kuulsin juhuslikult, et ametikooli otsitakse teenindusõpetajat ja saatsin CV” räägib ta sellest, kuidas temast õpetaja sai. “Kõnekeelega sain hakkama, olin kursustel ka käinud. Erialakeele õppimisega pidin eraldi tegelema. Osa sõnu on küll inglise või prantsuse taustaga, aga alguses oli ikka väga raske.”

Jorma sõnul on kõige paremad keeleõpetajad õpilased. “Kui ma mingit sõna ei tea, siis ma küsin neilt ja pärast tänan selle eest, et sain tasuta õpet.”

Tänasel päeval õpetab Jorma restoraniteeninduse asemel rohkem soome, inglise ja prantsuse erialakeelt kokkadele, pagaritele, kondiitritele ja teenindajatele.

“Klient kui selline huvitab mind väga ja ma igal aastal tahan mõned nädalad restoraniteenindust ka õpetada, et end kursis hoida,” räägib ta.

Lisaks õpetajatööle peab Jorma Mustjala lähedal Kooli-Kopli turismitalu. “Olin enne selle koha ostmist just maha müünud oma kohviku Soomes ja alustasin siin bed & breakfast majutuskoha pidamisega.”

Aastatega on korrastatud Kooli-Kopli hooneid, ehitatud uusi ning toitlustuse ja majutuse pakkumise kõrval on lisandunud hobused ja ratsutamine.

Jorma sõnul sobib turismitalu pidamine õpetajatööga hästi, sest õpetajal on pikk suvepuhkus. Talvel saab jälle õpetamisele keskenduda.

Elu ja tööga Saaremaal on Jorma rahul. “Mind on võetud siin väga hästi vastu ja see on olnud minu jaoks väga suur asi,” ütleb ta.

Taavi Tuisk

Print Friendly, PDF & Email