Veetorni majavanem jäädvustab videole “kummitusi” (VIDEO) (43)

VIUH: Helendav objekt sisenes läbi klaasukse ja kadus seejärel kiiresti vaateväljast. EKRAANITÕMMIS

VIUH: Helendav objekt sisenes läbi klaasukse ja kadus seejärel kiiresti vaateväljast.
EKRAANITÕMMIS

Kuressaare veetornelamu valvekaamera jäädvustas reede õhtul kella kuue ajal veidra nähtuse.

Turvakaamerat haldava KÜ juhatuse esimehe Gerd Vipre sõnul ei ole tegemist ainsa juhtumiga.

“Turvaseade muudkui karjub nurgas. Fuajees käib meeletu sibamine. Hakkasin jälgima, mis seal toimub,” selgitas ta. Veider nähtus avastati pärast tundlikuma valvekaamera paigaldamist.

Palja silmaga pole fuajees midagi näha, ka värviliselt salvestiselt ei ole objekti liikumisi näha. Kujutis jääb vaid infrapunakaamera salvestisele. Vipre sõnul aktiviseeruvad liikumised just kella 18–19 vahel õhtul, kuigi väiksemas mahus tegevus toimub ööpäevaringselt.

Info kogumine on alles algjärgus. “Olen katsetanud infrapuna- ja termokaameraga. Pakutud on, et tegemist võib olla ülesärganud putukate, tolmuosakeste või peegeldustega. Kuid see ei liigu ju otse, see lainetab ja aknal pole peegeldust. Üks liikuja tuleb otse seinal oleva nupupaneeli seest,” juhtis Vipre tähelepanu videole.

Salvestise plaanib ta saata Mehhikos asuvasse uurimiskeskusse. “Sarnaseid objekte näitas ka “Selgeltnägijate tuleproovi” saates, need olid jäädvustatud ühel Moskva lähedasel kalmistul,” märkis Vipre.

Tõsistele huvilistele on ta valmis nähtust demonstreerima. “Mitte nii, et teen kõigile uksed lahti, kuid tõsise teadusliku huvi korral saame kaubale. See pole mingi ühekordne nähtus,” kinnitas ta.

Lisaks tahab ta uurida piirkonna ajalugu.

“Tahaks teada, mis siin enne on olnud, enne seda, kui 1969. aastal hakati siia maja ehitama. Siin oli olnud vanade väärikate puudega park. Aga see ei ole vaid 20. sajandi teema. Mis siin varem oli? Kui oletada, et mingi kalmistu, siis nende lendavate kuulikeste järgi oleks siin pidanud olema massihaud,” pakkus Vipre.

Ajalooliste linnaplaanide järgi on veetornelamu piirkonnas olnud mitmeid hooneid, kuid need jäävad pigem tänava äärde.

Print Friendly, PDF & Email