Aunimetusele “Leisi valla aasta tegu 2015” kandideerib viis nominenti, kellele saab hääle anda valla kodu- ja Facebook’i lehel 10. veebruarini.
Nominentide seas on Svetlana Raudsepp (Tuhkana lautri ja tõrvapõletuse ahju taastamine), Ingrid Tamm (Leisi perearstipunkti taaskäivitamine), OÜ Öun Drinks (limonaaditehase rajamine Karja külla), autospordiüritus Saarekoll (Offroad-võistlussarja korraldamine) ja ettevõtja Pavel Kadõkov (tervistava salvi tootmine).
Leisi valla aasta teo aunimetus ja auhind antakse välja neljandat korda. Möödunud aastal pälvis tunnustuse hakkpuitu tootev OÜ Agropartner. Tänukiri, meene ja 500 euro suurune rahaline preemia antakse laureaadile üle Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikul aktusel. Nominentide seast valib laureaadi valla volikogu.
Tuhkana tõrvaahju taastamine lõppes möödunud aasta juunis. Seda projekti vedas MTÜ Tuhkana Tõrs, mille juhataja on Svetlana Raudsepp. Eesmärgiks oli taastada pärandkultuuri objekt, et tutvustada kogukonnale ja teistele huvilistele 19. sajandi lõpust pärineva tõrvaahju taastamise protsessi ja lõpptulemusena ka tõrvaajamist.
Perearst Ingrid Tamm võttis Leisi nimistu üle 2015. aasta veebruaris ajutise asendajana. Ühtlasi võttis ta perearstikeskusse tööle ka uue pereõe Ave Reisi.
Karja külla rajatud OÜ Öun Drinksi tehasest tulnud esimesed tooted jõudsid poodidesse möödunud aasta suvel. Praeguseks on Öun Drinksi toodete nimekirja lisandunud ka õunalimonaad jõhvikaga. Karja külas valminud limonaadi saab osta paljudest kauplustest ja söögikohtadest üle Eesti.
Saarekoll on tuntud tehnikaspordiüritus, mis tänavu toimub juba üheksandat korda. Osaletakse sellel tavaliselt ATV-de ja maasturitega. Tänavu viiakse Saarekoll esmakordselt läbi talve asemel hoopis suvel.
Pavel Kadõkov on ettevõtja, kes toodab männivaigusalvi, mida müüakse üle Eesti 60 kaupluses. Kuigi Kadõkov kaotas juba aastaid tagasi õnnetuse tagajärjel nägemise, valmistab ta salvi ise. Sellega pea iga päev tegeledes on tal arenenud taju tunnetada õiget temperatuuri ja segu ennast. “Kui kõik on valmis, hõikan naist ja siis ta tuleb valab salvi purkidesse, kleebib sildid ja saadab poodidesse,” on Kadõkov varem tööprotsessi Saarte Häälele kirjeldanud.
Raido Kahm
Perearstipunkt Leisis töötas kogu aeg, sest seda ei suletudki. Aastategu taasavamisest on küll üle hinnatud. Enne drTamme ja uut pereõde töötasid seal kaks perearsti ja tubli pereõde Liia Raun ning nimistu oli poolteist tuhat patsienti, nüüdse mõnesaja asemel. Selle nägemise kaotanud noormehe tervendava salvi tootmine on tunnustamist väärt.
2015 aasta tegu oli volikogus umbusaldushääletuse korraldamine vallavanemale. Ühele maakonna paremale vallavanemale! Jätkugu opositsioonil ikka raudhambaid!
pooldan samuti salvitootjat
Hea, kui Sinu tegemisi märgatakse ja hinnatakse. Oleks õigel ajal tunnustatud ka kauaaegset perearsti Katrinit, oleks võibolla kogu see perearsti asendajate otsimise jama ära jäänud, peaasi oleks valla elanikel kvaliteetne arstiabi kohapealt kättesaadav olnud
Kahju, et vallavalitsus ise pole midagi ära teinud sellist, mida tunnustada. Aasta teona umbusaldushääletus annaks vist parima tulemuse küll- arvestades, mida hetkel välja pakutud on!
Olen 100 % nõus. Perearst Katrin Kallasmaa on väga hea perearst. Teda tulnuks Leisi vallas rohkem märgata ja tunnustada, sest ta tegi tänuväärset arstitööd.
Vallavalitsus esitab väljapakututest ja vallavolikogu kinnitab “Aasta teo” .See välistab ennast, st. volikogu ja valitsust. Kui sa tahaksid umbusaldust esile tõsta, siis kirjuta valla lehes või mine peole, kus “Aasta tegu” välja kuulutatakse ja ela oma viha ja õelus seal esinedes välja. Ma usun, et “Aasta tegu” vallas oli väljamõeldud ikkagi heade ja tublide tegude märkamiseks ja tunnustamiseks.