Parim riik äriajamiseks oli 2015. aastal Taani

Ajakirja Forbes andmetel oli möödunud aastal äriajamiseks kõige sobilikum riik Taani. Kokku on Ameerika majandusväljaande koostatud nimekirjas 144 riiki ja neid on hinnatud 11 kriteeriumi alusel.

Viimase kümne aasta jooksul on Taani liidrikohale tõusnud juba kuuendat korda. Esikoha saavutas Taani selliste kriteeriumide alusel nagu võitlus korruptsiooni vastu, isikliku vabaduse määr ja rahandussüsteemi üldine arengutase.

Kaubandussektori vabaduse astme ja kõrgtehnoloogia kasutamise määra alusel pälvis Taani Kuningriik üheksanda koha, innovatsiooni arengu põhjal kümnenda koha ja eraomandi kaitse alusel 11. koha.

Ainus valdkond, kus Taani Kuningriigil eriti hästi ei lähe ja kus peaks rohkem pingutama, on vabadus bürokraatiast. Siin jäi Taani koguni 28. kohale.

Forbes teeb kokkuvõtte, et ettevõtjate jaoks on Taani kõige sobilikum riik maailmas. Sealne valitsus on märkimisväärselt lihtsustanud äritegevuse alustamise protseduuri, äritegevuse reguleerimine on Taanis aga äärmiselt lihtne ja arusaadav.

Taanile järgnevad esiviisikus Uus-Meremaa, Norra, Iirimaa ja Rootsi. Maailma võimsamad majandusriigid haarasid aga Forbesi pingereas järgmised positsioonid: USA on 22., Jaapan 23., Suurbritannia 10., Saksamaa 18., Hongkong 11. kohal.

Mis puutub Eestisse, siis kuulub meile 19. koht. Baltimaadest on meist eespool Leedu (17. koht). Läti on Forbesi pingereas 27. ja Venemaa 81. kohal. Pingeritta on seatud 144 riiki.

Print Friendly, PDF & Email