Keskkonnaamet: Linnulahel tekivad jahivõimalused (1)

Linnulahe ja Mullutu-Loode kaitseala tänavu plaanis oleva liitmise järel peaks teatud tingimustel tekkima küttimisvõimalus ka seni jahipidamiseks suletud olnud Linnulahe ümbruses.

Neljapäevase lehe uudis “Saare Golf jäi seajahi loata” osutus eksitavaks, kuna keskkonnaameti teatel pole Saare Golf ametilt Linnulahe hoiualal metssigade küttimiseks luba küsinudki. Väärinfo tekkis ettevõtte tegevjuhi-poolsest olukorra valesti mõistmisest.

Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni metsanduse juhtivspetsialist Roland Rüütli selgitas Saarte Häälele, et seajahi kohta tegi järelepärimise hoopis Kuressaare linnavalitsus, kellelt pärines ka golfifirma esindaja info, mida ta uudisteagentuurile veidi ekslikult tõlgendas.

Linnavalitsusele saadetud vastuses selgitas keskkonnaamet, et Linnulahe kaitsealal on jahipidamine keelatud, aga Saare Golf ei asu kaitsealal ja seal piiranguid ei ole.

Tänavu peaks olukord Rüütli sõnul aga muutuma, kuna Linnulahe kaitseala liidetakse Mullutu-Loode kaitsealaga.

Sellega seoses leeveneb ka läinud sajandi viiekümnendatest aastatest kaitseala staatuses oleva Linnulahe ümbruses seni kehtinud täielik jahikeeld. “Protsess on lõppjärgus,” märkis juhtivspetsialist.

Sigade küsimus tekkis Rüütli sõnul õigupoolest seoses Loode tervisepargiga, mille servad olid metssead segi keeranud. “Käisin ise vaatamas. Kaitsealale jääval rajaosal oli tõepoolest tuhnitud. Aga kust need sead tulid, seda me ei tea. Võib-olla Loode poolt,” märkis ta.

 

Print Friendly, PDF & Email