Ruhnlased küsivad riigilt päästekaatrit (4)

Ruhnu vald palub siseministeeriumilt tuge päästekaatri soetamiseks, et kasutada seda merepääste operatsioonidel ja kiirabiteenuse osutamisel. 

Arvestades, et Ruhnu saar asub Pärnust 95 ja Kuresaarest 76 km kaugusel, kulub abi saabumiseni päästetöödeks ja inimeste hospitaliseerimiseks enam kui tund aega. Kuna sageli osutuvad sellistel juhtudel määravaks ka minutid, ei rahulda ruhnlasi vallavanem Jaan Urveti sõnul Tallinnas resideeruva PPA lennusalga kopteri reageerimisvõimekus. Pealegi on kopteri kasutamine kiirpaadi kasutamisest palju kallim.

Kuna Ruhnu saar asub geograafiliselt Liivi lahe keskmes, siis on abivajajateni jõudmine kohapealt tunduvalt kiirem kui Tallinnast, Pärnust või Kuressaarest. Ainuüksi möödunud aastal tuli Ruhnu vabatahtlikel merepäästjail osaleda kuuel korral merehädaliste päästmisel ja mereteele sattunud takistuste kõrvaldamisel. Igal aastal on Ruhnu elanikel ka raskemaid ja kiirreageerimist vajavaid haigusjuhtumeid, kus patsientide kiirhospitaliseerimine on ainuvõimalik lahendus.

Vallavanema sõnul vajaks viimastel suvedel Ruhnu käsutuses olnud PPA lahtine kiirpaat MP-36 parema turvalisuse huvides asendamist alusega, millel on roolimaja. Sobiv kiirpaat maksab umbes 170 000 eurot, sellist summat pole vallal endal aga kusagilt võtta.

Kui väikesaarte programmist ja ka teiste programmide toetusvoorudest küsivad ruhnlased toetust eelkõige taristuga seotud probleemide lahendamiseks, siis inimeste päästmist ei tohiks vallavanem Jaan Urveti sõnul käsitada projektitegevusena, vaid eelkõige riiklikult tähtsa ülesandena.

Print Friendly, PDF & Email