Mängusõltlased lotopileteid osta ei saa (1)

Käesolevast aastast tuleb lotopileti ostjatel enne pileti soetamist näidata isikut tõendavat dokumenti. Muudatuse eesmärk on tagada, et hasartmängusõltlaste nimekirja kantud isikul ei oleks võimalik lotopiletit osta.

Andmekaitse inspektsiooni avalike suhete juht Margit Liivoja ütles, et ka juhul, kui pileti ostja ei ole hasartmängusõltlaste nimistus, jääb ostust jälg maha.

Nimelt tehakse iga ostja puhul elektroonilise kontrollsüsteemi kaudu automaatne päring nn sõltlaste registrisse, mida haldab maksu- ja tolliamet.

Päringuid ei tohi Liivoja sõnul kasutada muul eesmärgil kui sõltuvuse tuvastamiseks ja saadud infot ei tohi edastada kellelegi teisele.

Hasartmängusõltlaste registrisse kantakse mängusõltuvusega inimese andmed ainult siis, kui ta ise kirjutab vastava avalduse.

Rahandusministeeriumi ettepanekul tehtud seadusemuudatuse tõttu on Eesti Loto esindajad avaldanud arvamust, et lotomüügile see just hästi ei mõju. Terminalimüügis on prognoositud  käibelangust keskmiselt 24 protsendi ulatuses.

Kuressaare Raekeskuse lotomüügipunktis eile siiski veel hinnata ei osatud, millist mõju seadusemuudatus avaldada võiks, kuna see on kehtinud vaid loetud päevad.

 

Print Friendly, PDF & Email