Orissaare aasta sportlane 2015 – triatleet Villu Vakra

Villu Vakra sai kutse Hawaii Ironmanile

Detsembris toimunud Orissaare spordirahva jõulupeol kuulutati viiendat korda välja Orissaare aasta noorsportlane ja aasta sportlane.

Aasta 2015 Orissaare sportlaseks valiti Orissaares kasvanud Villu Vakra. Tema parimad tulemused: täispika triatloni MM-i ehk Hawaii Ironmani parim eestlane – 132. (9.35.01); Kalmar Ironmanil parim amatöör, üldkokkuvõttes 8. koht ajaga 9.00.49; Eesti täispikal triatlonil I koht ajaga 8.46.19 (rajarekord).

Villu Vakra raudmeeste võistlusest:

“Osalesin täispika triatloni maailmameistrivõistlustel Hawaii Ironman 10. oktoobril 2015. See on aasta tähtsaim täispika triatloni võistlus. Hawaii Ironmanile saab võistlema ainult maailma paremik, kes kvalifitseerunud Ironman-sarja võistlustel. Minul õnnestus MM-ile kvalifitseeruda Rootsis, Kalmaris, kus võitsin oma vanuseklassis ja olin absoluutarvestuses 8. kohal, eespool olid vaid professionaalsed triatleedid.

Hawaii võistluse omapära on ülitihe konkurents ja meeletult rasked kliimaolud. Kliima on väga niiske ja õhutemperatuur pidevalt üle 30 kraadi. Päikesekiirgus on väga intensiivne ja asfaldi pinnalt õhkub umbes 50-kraadine kuumus, mis tahab läbi tossutaldade tulla.

Täispika triatloni maailmameistrivõistlused on ainulaadne tiitlivõistlus, kus stardivad koos nii professionaalsed sportlased kui ka maailma parimad harrastustriatleedid. Professionaalsed triatleedid kvalifitseeruvad vastavalt hooaja edetabelile, harrastajad vastavalt vanusegrupi kohale.

2015. aasta Hawaii Ironmanil startis 2308 sportlast, üle finišijoone jõudsid 1972. Mina startisin koos meeste vanusegrupi võistlejatega. Ujumisest väljusin absoluutarvestuses 500. kohaga. Rattasõidus õnnestus algusest peale hakata positsiooni parandama ja pärast 180 km rattasõitu olin 93. positsioonil. Maratonijooks osutus küllalt raskeks ja kaotasin positsioone. Üle finišijoone tulin üld­arvestuses 132. positsioonil, olles kogu MM-i parim eestlane. Tasub mainida, et oma esimese triatloni läbisin just Orissaares 2009. aastal.”

Noorsportlase tiitli pälvis tänavu teist aastat järjest kergejõustiklane Romet Room.

Parimatele pani auhinnad välja Sportland.

Teeb suurt rõõmu, et Orissaarest on sirgunud raudse tahtejõu ja vastupidavusega sportlasi. Siinkohal on hea meel teatada, et Orissaare 10. triatlon toimub eeloleval suvel 9. juulil.

Head uut sportlikku aastat soovides

Andla Rüütel

Print Friendly, PDF & Email