Kohus vabastas Kaljuranna ja Kiili vahi alt

Harju maakohus vabastas vahi alt korruptsioonis kahtlustatavad Tallinna Sadama eksjuhid Ain Kaljuranna ja Allan Kiili, kes peavad edaspidi olema elektroonilise järelevalve all.

Kaljurand ja Kiil vahistati läinud aasta augustis prokuratuuri taotlusel selleks, et neil poleks võimalik panna toime õigusmõistmise vastaseid kuritegusid ehk mõjutada hulgalisi tunnistajaid. Kuna nelja viimase kuu jooksul on kaitsepolitsei hulgaliselt menetlustoiminguid juba läbi viinud, olen prokurörina nüüdseks nõus tõkendi muutmisega. Vahistamise asendamine elektroonilise valvega tähendab siiski, et piirame oluliselt kahtlustatavate liikumisvabadust, rääkis menetlust juhtiv riigiprokurör Laura Feldmanis.

Teisipäeva pärastlõunal vabastaski kohus Kiili ja Kaljuranna vahi alt, määrates nad elektroonilise järelevalve alla ehk mehed peavad kandma jalavõru.

Kaitsepolitsei pidas Tallinna Sadama juhatuse endised liikmed Allan Kiili ja Ain Kaljuranna kinni 26. augustil. Samal päeval peeti kinni ka kolm altkäemaksu andmises ja kolm selle vahendamises kahtlustatavat. Nemad pääsesid 28. augustiks kõik vabadusse. Hiljem on kahtlustuse saanud ka kaks Poola laevatehasega seotud isikut.

Kahtlustuse keskne tehing on riigiprokuratuuri kinnitusel parvlaevahange ning uurimisandmetel tekitab kahtlusi laevade tellimine just Poolast.

Print Friendly, PDF & Email