Karala ja Viidu küla ühine jõulupidu

Karala ja Viidu küla lapsed jõuluvana ja päkapikuga. LILIAN MAASTIK

Karala ja Viidu küla lapsed jõuluvana ja päkapikuga.
LILIAN MAASTIK

Juba kolmandat aastat saavad Karala ja Viidu küla inimesed kokku Karala külamajas, et ühiselt pidada jõulupidu. Miks just need kaks küla, mis isegi ei ole naaberkülad? Koostöö sai alguse Viidu inimeste käimisest Karala külamajas, et tegeleda savitööga, ja selle tegevuse taustal arutasime, et saame kokku ka muudel üritustel. Kuna Viidul on rohkem lapsi ja meil koht, kus koos käia, siis nii sündiski see traditsioon.

Alati on meil olnud ka väikene päevakava. Lastega on tegelenud Saaremaa laste staarlemmik Hiie Mook. Laulame, korraldame viktoriine, võistlusi, tuleb jõuluvana.

Sel aastal panid eeskava kokku kahe küla mehed Tamur Maddisson Karalast ja Janno Tuulik Viidult, kes laulsid kitarride saatel koos rahvaga ilusaid jõululaule. Nende ajagraafik oli sel päeval tihe, tulid Taritust Karalasse ja läksid Karalast edasi Astesse. Oli ka üllatusesineja – Tõnis Ots, kes jõuluvanalt pakki lunastades laulis kitarri saatel. Sellised inimesed, kes tulevad ja teevad üllatuse, millest korraldajad midagi ei tea, on alati südantsoojendavad.

Ise saatsime saadiku naaberkülla Atlasse, kus ka samal ajal jõulupidu peeti, ja läkitasime neile oma küla veini ja šokolaadi. Atla külavanem Toivo Naagel oli aga juba enne jõule meie külaseltsile kingituse teinud ning see oligi sõbralik vastuvisiit.

Jõuluürituseks lasime valmistada Karala külaseltsi šokolaadi, mida jõuluvana kingipakki poetas. Lilian Maastik tegi veel erilise üllatuse ja oli salaja lasknud teha suurema šokolaadi, mille pakendil peal eelmise aasta jõuluürituse osalejate ühispilt, ja kõik pered, kes eelmisel aastal osalesed, leidsid selle šokolaadi jõuluvana kingikotist.

Igal aastal oleme teinud ka ühispildi. Kuna sel aastal oli rahvast aga rohkem, nii et kõik ei oleks pildile mahtunudki, tuli ühispilt meie külade tulevikust – lastest – koos jõuluvana ja päkapikuga.

Tehes kokkuvõtteid Karala külamaja külastatavusest 2015. aastal, saime tulemuseks 112 üritust osavõtjate arvuga 1982.

Aitäh Lääne-Saare vallale, kes meie koosviibimist toetas! Aitäh korraldusmeeskonnale ja osalejatele!

Kohtume taas 2016. aastal, kas siis Karala külaseltsi 20. aastapäeval, Odagalal, Mõõkkala jooksul, jaanipäeval, sauna- ja saamapäeval, jõulupeol või mõnel väiksemal koosviibimisel.

Kaja Juulik

Print Friendly, PDF & Email