Saaremaa lihaveis presidendipaari pulmalaual (6)

Toomas Hendrik ja Ieva Ilvese (Kupce) laupäevasel pulmapeol Ärma talus olid esindatud ka Saaremaa toiduained. Nimelt oli presidendi kodutalus peetud peolaua põhiroog valmistud Saaremaa lihaveisest.

“Pakuti tõesti aberdeen anguse lihaveist, mis oli pärit Saaremaa lihatööstusest,” ütles toidulaua eest hoolitsenud presidendi kantselei peakokk Taigo Lepik. Tema sõnul küpsetati liha vaakumis 54 kraadi juures kaks tundi. Lihale olid seltsiks köögiviljad ja Kubja talu kibuvitstest tehtud leem. Sellisel meetodil valmistatud liha küpseb pikalt omas mahlas ning on eriti pehme.

President Toomas Hendrik Ilves laulatati Ieva Kupcega laupäeval Halliste Püha Anna kirikus, mis on Ilvese perekonna kodukirik olnud juba 18. sajandist. Samas jõustus ka nende juriidiliselt sõlmitud abielu. Ieva Kupce võttis endale perekonnanimeks Ilves.

Toomas Hendrik ja Ieva Ilvesel ei ole ühiseid lapsi. Kuna Ieva Ilves jätkab tööd senisel ametikohal Läti kaitseministeeriumis, loobub ta presidendi ametihüvede seadusega Eesti riigipea abikaasale ettenähtud igakuisest esindustasust, sekretärist ja ametiautost, sest ei vaja täiendavaid hüvitisi.

Ka abielu sõlmimise järel ei pea Ieva Ilves ennast avaliku elu tegelaseks ning pühendub perele ja tööle, jagades oma elu nüüd Riia, Tallinna ja Ärma talu vahel. Eesti presidendi abikaasa esinduskohustusi hakkab ta täitma juhtudel, kus tema osalemine on vajalik.

 

Print Friendly, PDF & Email