Gustav Kutsarist sai kaitseväe peakaplan (2)

 

Ametiristi andis Gustav Kutsarile (paremal) edasi kaitseväe senine peakaplan kolonelleitnant Taavi Laanepere. ARDI HALLISMAA

Ametiristi andis Gustav Kutsarile (paremal) edasi kaitseväe senine peakaplan kolonelleitnant Taavi Laanepere.
ARDI HALLISMAA

Pühapäeval Tallinna toomkirikus toimunud jõuluaja teisel missal pühitseti Eesti kaitseväe uueks peakaplaniks major Gustav Kutsar.

Gustav Kutsari sõnul ootab teda seoses kaplaniteenistuse juhtimise ja arendamisega palju olulisi ülesandeid, nagu kaplaniteenistuse vabade ametikohtade täitmine ja teenistusega seotud käsiraamatute avaldamine.

Samuti on Kutsari sõnade kohaselt uue peakaplani üks ülesanne senisest tihedam koostöö Kaitseliiduga. “Organisatsioon on saanud juurde nii ülesandeid kui ka liikmeid ja selle valguses on ülimalt vajalik ka Kaitseliidu kaplaniteenistuse arendamine,” märkis ta.

Gustav Kutsar on praegu Kaitseliidu Saaremaa maleva liige, aastatel 1989–2000 tegutses ta Saaremaal ja Muhus vaimulikuna.

Kutsari ettepanekul taastati 1993. aastal Pöide kogudus ja 1994. aastal asutas ta uue koguduse Orissaares. Septembris 2000 sai temast Tartu Maarja koguduse õpetaja.

Kaitseväeteenistust alustas Kutsar 2002. aastal, 2004–2005 viibis ta sõjalisel välismissioonil Kosovos. 2013 asutas ta koos seitsme kaasvõitlejaga Eesti vigastatud võitlejate ühingu.

 

Print Friendly, PDF & Email