Saarlane kutsub appi, et kiiking Uus-Meremaale jõuaks (5)

Hooandja portaalis on headelt inimestelt rahalist tuge kogumas projekt nimega “Kiiking Uus-Meremaale!”, et see suurepärane eestlaste leiutis saaks tuntuks ka sealpool maakera.

Asja on vedada võtnud ja oma südameasjaks teinud grupp end Uus-Meremaal sisse seadnud eestlasi. Nende seas on ka Laura Käesel Saaremaalt. Peale tema on projektiga seotud Lauri Liblik, Marju Sokman, Tanel Laansalu ja Laura Kaasik.

“Idee tuli meie meeskonna maskuliinsemalt poolelt pärast seda, kui olime arutanud, mida meie eestlastena saaksime välismaal olles Eesti heaks ära teha,” rääkis Laura Käesel. “Me oleme kõik üsna palju reisinud ja ka mõnda aega Eestist eemal elanud ning jõudnud järeldusele, et parim reklaam Eestile on siiski Eesti inimene.”

Käesel nentis, et nii nagu paljud välismaal elavad eestlased, on ka nemad “süüdi” selles, et väga paljud nende välismaalastest sõbrad ja tuttavad on just tänu neilt kuuldule tulnud Eestit avastama ja naasnud koju väga positiivsete emotsioonidega.

“Et jõuda aga laiema publikuni, tundus kiikingu siia toomine parima kanalina, mille kaudu on meil võimalik siinsetele elanikele ja turistidele oma väikest riiki tutvustada,” selgitas Laura Käesel. “Kuna uusmeremaalased armastavad üle kõige välitegevusi, siis on kiiking siia justkui loodud.”

Lisaks soovivad nad kiikingu kaudu elavdada sealset eestlaste kogukonda, mis on küll väike, kuid kasvab üsna jõudsalt.

“Oleme täitnud rohkelt pabereid ja avanud mitmeid uksi, kuid pool teed on veel käia, et saaks loa kiikingu Uus-Meremaal püsti panna, ning selleks meil hoogu vaja ongi.”

Praegu on tragidel noortel koos veidi üle 400 euro, ent Hooandja andmeil oleks tarvis kokku saada vähemalt 4000 eurot. Raha läheb projekti kirjelduse kohaselt kiikingu käima- lükkamiseks Uus-Meremaal, sinna alla kuuluvad maatüki rent ja üritustel osalemise tasu, samuti kohalik paberimajandus, millest nad mööda ei saa. See sisaldab ettevõtte loomist, ohutusplaani koostamist, raamatupidamisteenust, kindlustust, meelelahutusseadme sertifikaati jne. Et kiik jõuaks ühest kohast teise, vajatakse ka käru ja muid väiksemaid tarvikuid.

Lähemalt saab kiikingu Uus-Meremaale jõudmisele hoo sisse andmise kohta uurida Hooandja portaalist.

Print Friendly, PDF & Email