Naised turul rääkisid…

Ajakirjanikud on aasta jooksul kuulnud kõiksugu kuulujutte ja sahinaid. Osa neist on vähemalt osaliselt tõesed, mitmed aga päris valed.

Pagulaseluulud

Mitu korda anti lehele teada, et praamil nähtud pagulasi täis busse. Näiteks teatas valvas kodanik novembri keskel: “Eile õhtul olevat Saaremaale politsei eskordiga bussitäis pagulasi toodud.” Enamasti arvatakse, et pagulased paigutatakse Sõmerale. Jutule andis hoogu juurde see, et Sõmera Kodu süsteem muutub ja tulevikus peaks see asutus kaduma.

Hooldekodujutud

Palju kõlakaid tekitas Saaremaa Valsi hoone ostmine Lääne-Saare valla hooldekoduks. Vallavolinik M. M. on näiteks väitnud, et keegi sai sellest tehingust kasu. Kes, seda M.M. täpsustanud ei ole. Võimalik, et ta mõtles selle all Lääne-Saare valda.

Teise kuulujutuna räägiti, et hooldekodu hoone ostavad hoopis Saaremaa Golfi omanik P. H. ja golfisõbrast ehitusettevõtja T. T. Kui vald hoone ostis, olla T. T. endale hooldekodus siiski vaid ühe toa broneerinud. Vaatega kõrval asuvale golfiväljakule.

Kõrvaline isik

Suvel helistas toimetusse advokaat, kelle sõnul olla eestkoste all oleva noormehe vara häbitul kombel riisunud keegi “kõrvaline isik”. Nimelt olla “kõrvaline isik” pöördunud juba aastaid tagasi panga poole ja lasknud noormehe pensioni oma kontole kanda. Selgus, et see isik oli vanaema, kelle juures noormees elas. Poisi vanaema ja ema olid aga tülli pööranud ja sealt ka valeväited. Ema ise elas Soomes ja oli oma kinnitusel poisi eestkostja. Tegelikult polnud ta seda mitte.

Kahtlased venelased

Suvel tekitasid elevust Tagalahte tormivarju tulnud Vene laevad ja vähemalt ühel korral oli puksiiris sõjaväealus. Vene lipu all sõitvad laevad otsisid Veere lähistel tormivarju kolmel korral ning kohalikud kahtlustasid, et ju seal mingi spioneerimine ikka käib. Tagalahe põhjas on tõepoolest üks sõjaaegne pargas, kuid see on tagurpidi ning seepärast peavad Eesti võimud väga ebatõenäoliseks, et see võiks venelastele huvi pakkuda.

Kumminüsijad

Detsembris kuulsime, et ühe maa-asula viie korterelamu keldrites ja trepikodades olla poisikesed jalgrattakumme taskunugadega puruks lõiganud. Retsitud jalgrattaid saanud kokku nii palju, et need transporditud linna remonti džiibi järelkärus.

Projekteerimisveaga lelud

Ühes Saaremaa laevaehitusfirmas valminud laevad tekitavad juba tõsist peavalu. Nii kirjutas Pärnu Postimees “Kihnu Virve” kohta, et “Kihnu väinas ulbib kümne miljoni eurone lelu”. Samasugune laev ehitatakse ka Hiiu- ja Saaremaa vahet sõitmiseks. Laeva kipakuse põhjus olevat see, et projekteerimisel tehti viga ja visiir jäeti ehitamata, kuna selle alt poleks veokid läbi mahtunud.

 Kallis üür

Eelmine linnapea, nüüdne kaitseminister H. H. elas Kuressaares arvatavasti linna ühel kallimal üüripinnal golfiväljaku ääres asuvas Villa Driveris. On sahistatud, et H.H. ei maksnud oma üüri ise. Ajalehe üüri- ja eluaseme kulude toimkond selgitas välja, et asi oli ehk tõepoolest nii. Suure tõenäosusega maksis arveid linnapea abikaasa.

Linnapea parteisse

Sahistatakse, et linnapea M. K. astuvat varsti Sotsiaaldemokraatlikusse Erakonda. M. K, kandideeris linnavolikogusse küll SDE nimekirjas, kuid on seni parteistumist suutnud vältida.

Farss-konkursid

Linnavalitsuses loodi abilinnapea Mart Mäekeri alluvusse majandusnõuniku ametikoht. Kuuldavasti olla selle koha täitmiseks juba eelnevalt kokkulepe tehtud endise abilinnapea K. K.-ga. K. K. ise seda ei kinnita ega lükka ka ümber. Samamoodi sahistati kohe, kui Lääne-Saare vald hakkas otsima hooldekodu projektijuhti, et selleks saab M. M. Nii ka läks.

Raha- või huvipuudus

Konkureeriv ajaleht kirjutas novembris, et 13 aastat toimunud konkurss Look Kool jäetakse rahapuudusel ära. Tegelikult ei jäetud moekonkurssi ära mitte rahapuuduse, vaid laste huvi puudumise tõttu. Järgmine Look Kool toimub 2017 ja edaspidi plaanitaksegi korraldada seda üle aasta.

Lugejarekordeid

Saaremaa raamatukogude statistika väidab, et noorim lugeja on miinus 20 aastat vana ehk sünnib aastal 2035. Vanim Saaremaa lugeja tähistas aga möödunud aastal oma 111. sünnipäeva.

Torgu + Lääne-Saare

Torgu vallavolikogu esimees M. U. olevat Lääne-Saare vallavanema A.T.-ga rääkinud Torgu ja Lääne-Saare valla ühinemisest.

Originaalne plaan

Üks Saaremaa ettevõte taotleb kaitset kaubamärkidele Saaremaa Originaal, Saaremaa Kuld ja Saaremaa Premium. Toota on kavas toidu- ja joogipoolist.

Kuidas saada miljonäriks?

18. novembril kell 11 pidi Saaremaa ühisgümnaasiumis toimuma Priit Penu loeng 12. klassidele “Kuidas saada miljonäriks”. Hiljem selgus, et tunnustatud mullateadlane sellesisulist loengut siiski ei pea. Veakurat oli Pajustest teinud Penu!

STÜ dramaatika

Saaremaa tarbijate ühistu 110. juubelisünnipäev möödus igasuguse tähistamiseta, ehkki esialgu räägiti ühistu kuluaarides, et tuleb vägev pralle Kuressaare spordikeskuses ja eeltööd olla selleks juba tehtud. Peo jätnud ära ühistu juht P. K., kelle tool juba pikka aega kõikus ja kelle nõukogu detsembris lõpuks kohalt kangutas.

Saatuslik sekund

Väidetavalt olevat politsei teinud 20-eurose trahvi Kuressaares ringteelt mahasõitmisel liiga hilja suunatuld näidanud “õppivale, mittetöötavale noorele, kellel pole eelnevaid karistusi”. “Loodan, et sellele sekundist suunatule ametnikule toovad päkapikud stopperi ja tugevamad prillid,” märkis vihje andnud kodanik.

SH sahinatoimkond

Print Friendly, PDF & Email