Naeratused jätsid saarlase Inglismaale

KÕRGUSTES: Ühes sõpradega matkas Kristi Kruuser Inglismaa kõrgeima mäe Snowdoni tippu (1085 meetrit). Tippu ja tagasi alla jõudmiseks kulus koos mõningase puhkamisega kolm tundi. ERAKOGU

KÕRGUSTES: Ühes sõpradega matkas Kristi Kruuser Inglismaa kõrgeima mäe Snowdoni tippu (1085 meetrit). Tippu ja tagasi alla jõudmiseks kulus koos mõningase puhkamisega kolm tundi.
ERAKOGU

Esialgu vaid aastakeseks Inglismaale praktikale läinud Salme vallast pärit Kristi Kruuser (33) on praeguseks seal ankrus olnud juba 12 suurepärast aastat. Ehkki ta tunnistab, et igatseb oma kodusaare järele, ütleb ta ka, et Inglismaal meeldib talle absoluutselt kõik.

Kristi sattus Suurbritanniasse aastat 12 tagasi Kuressaare ametikooli kaudu. Ta ihkas inglise keelt selgeks õppida ja töökogemusi juurde saada. Kuna ta õppis parasjagu hotelliteenindust, avanes ühtäkki võimalus minna aastaks Inglismaale praktikale ning Kristi haaras sellest kinni. “Ja näed, 12 aastat on edasi läinud ja ma olen ikka veel siin,” naerab ta.

Suunurgad on ikka ülespoole

Kui küsida Kristilt, mis teda seal hoiab ja mis talle seal meeldib, on ta vastus üsnagi konkreetne. “Mulle meeldib kõik!” kinnitab ta.

Eriti meeldivad on naerusuise saarlase jaoks sealsed inimesed. “Nad on sõbralikud ja alati rõõmsameelsed, mitte nagu eestlased, kellel on alati suunurgad allapoole,” selgitab ta.

Ka igasuguseid võimalusi on Kristi hinnangul Inglismaal rohkem. Kasvõi näiteks meelelahutuse poole pealt. “Jõusaalid, kinod ja muud lõbustused on lihtsamini kättesaadavad,” nendib ta.

Päris niisama, käed rüpes, ta seal kohalike elanike sõbralikkust loomulikult ei naudi. Tööd peab tegema. Varem töötas ta näiteks kolm aastat ühes hotellis administraatorina, ent siis loobus sellest töökohast, kuna otsustas kolida.

Nüüd töötab Kristi Kruuser Arnold Clarki nimelises autofirmas ja tema ametinimetus on teeninduse nõustaja. Selle töö juures on Kristi sõnutsi palju meeldivat. Eelkõige meeldivad talle ta kliendid ja kolleegid. Tööd on Kristil palju, kogu aeg on kiire ja aeg möödub lennates.

Tööpäevad on kogu selle kiiruse juures üpriski tihedad. Nagu ikka, kestab töö esmaspäevast reedeni, kuid tööpäeva pikkus on 12 tundi. Paar korda kuus tuleb tööl olla ka laupäeviti. Kristi aga ei kurda, talle ta töö meeldib.

Täispikk lugu ilmus 31. detsembri Saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email