Laimjala aasta tegija on Meren Tamm

MERELINE TEGU: Aerurammu eest pälvis Meren Tamm detsembri alguses ka Salava seltsi merelise teo auhinna. TAMBET ALLIK

MERELINE TEGU: Aerurammu eest pälvis Meren Tamm detsembri alguses ka Salava seltsi merelise teo auhinna.
TAMBET ALLIK

Laimjala valla aasta tegija 2015 tiitli pälvis Laimjala Aerurammu eestvedaja Meren Tamm.

Laimjala vallavolikogu esimees Aarne Lember kiitis teist korda toimunud ettevõtmist ja ütles, et Aeruramm on vallale kuulsust juurde toonud.

Kandidaate oli aasta tegija tiitlile neli. Lembri sõnul oli aga volikogu otsus tiitel Tammele anda peaaegu ühehäälne. Tiitel ja sellega kaasnev rahaline auhind anti Tammele üle valla aastalõpupeol.

Meren Tamme sõnul tuli Laimjala valla tunnustus talle üllatusena. “Ei osanud seda ette arvata, varem on tegijad olnud pigem ettevõtlusega seotud,” märkis ta. Tamm lisas, et kohalike toetus on talle väga oluline ning annab inspiratsiooni ja jaksu ka edaspidiseks.

Laimjala Aeruramm on kogupereüritus, mille keskmes on sõudepaatide, süstade ja kanuude orienteerumisvõistlus kohalikel lahtedel ja laidudel. Publik saab sel üritusel osaleda mitmetes töötubades, matkata ja punuda kalavõrku, rääkis Tamm, toonitades, et tegevust jagub ka neile, kes merele ei lähe.

Tänavusel Aerurammul osales 62 võistlejat, kellest umbes pooled tulid mandrilt. Üritust korraldab MTÜ Laimjala Arenguselts. Detsembri algul kuulutati Laimjala Aeruramm ka Saare maakonna aasta mereliseks teoks.

Möödunud aastal pälvisid Laimjala valla aasta tegija tiitli ettevõtlikud Asva küla asukad Kristo ja Tiina Kiiker.

Print Friendly, PDF & Email