Katuselt lennanud laud rimus korraga kaks autot

Detsembri alguses möllanud tormis sai kahjustada kaks sõiduautot, mis olid pargitud Tallinna 83 kortermaja juurde.

1994. aasta Ford Escortile ja 2000. aasta Honda Civicule tekitas kahju tormituulte tõttu katuselt alla kukkunud servalaud.

Kahe auto remondi maksumuseks kujunes kokku veidi üle 810 euro, mille omanik palub hüvitada OÜ-l Kuressaare Elamute Hooldus.

Kuressaare Elamute Hoolduse juhatuse liige Veeve Pihelpuu ütles Saarte Häälele, et avaldus koos remondi hinnakalkulatsioonidega saadeti linnavalitsusele edasi. Nimelt kuulub valdav osa Tallinna 83 maja korteritest linnale ja linnavalitsus on maja ka kindlustanud.

Ta märkis, et elamute hoolduse kindlustust on juhtumist samuti informeeritud. Pihelpuu selgitas, et nad ootavad ära, mis linnavalitsus vastab, ja siis vaatavad edasi. Ta tõdes, et vana maja vajaks remonti, kuid see sõltub linna võimalustest.

Linnavaranõunik Margo Sooäär ütles, et halduslepingu järgi on maja valitseja Kuressaare Elamute Hooldus, kellel on kohustus teha ennetavat hooldust jne.

“See maja ei ole, nagu öeldakse, ilma hoolde jäetud,” märkis Sooäär, kelle hinnangul peaksid kahju kannataja ja Kuressaare Elamute Hooldus omavahel kokkuleppele jõudma.

Kuressaare Elamute Hooldus linnavalitsuse vastusega üleeile veel tutvunud ei olnud.

Eesti kindlustusseltside liidu teatel olid 4.–7. detsembrini möllanud tormide kahjud seotud peamiselt katustega ning piirdeaedadele ja autodele langenud puudega.

Kindlustusseltsides on registreeritud 628 detsembri alguse perioodi tormikahjujuhtumit kogumaksumusega ligi 910 000 eurot, vahendas BNS.

Näiteks BTA Balticu Eesti filiaali kahjukäsitlusosakonnas on siiani suurim registreeritud kahjusumma 12 000 eurot ning see on seotud Kuressaares asuva tehase katusega.

Print Friendly, PDF & Email