Aastavahetuseks on hotellides mõni üksik vaba tuba

Kui mõni hotell on Kuressaares kohe saabuvaks aastavahetuseks juba varakult puupüsti täis broneeritud, siis mõnes hotellis üksikuid vabu tube siiski veel leidub.

AS-i Kuressaare Sanatoorium müügi- ja turundusjuht Villi Pihl (fotol) kinnitas, et neil on näiteks veel Rüütli hotellis paar vaba tuba. Seal toimuvale aastavahetuse peole aga pääsmeid enam paraku pole. “Meri maja on üheks ööks välja müüdud, palju tuleb leedulasi ja lätlasi,” tunnistas Pihl.

Rüütlis seevastu on uut aastat vastu võtmas ülekaalukalt eestlased. Soomlasi on tema sõnutsi aastavahetusel vähe. “On aga venelasi ja pärast uut aastat tuleb veel juurde, nii et üldiselt kurta ei saa,” tõdes Villi Pihl.

Arensburg OÜ tegevjuht Terje Nepper tunnistas, et Arensburgi hotell ja külalistemaja veel päris välja müüdud ei ole. Seda aga üsna ootamatul põhjusel. “Majad olid välja müüdud juba aasta algusest, kuid poolteist kuud tagasi tuli suure Venemaa grupi tühistus,” selgitas Nepper. Nõnda tuli hotellil novembris müüki sisuliselt uuesti alustada ja praeguseks on veel mõned vabad toad.

Ka Linnahotellis on Nepperi sõnutsi aastavahetuseks veel tube saadaval. “Külalised on põhiliselt eestlased ja lätlased, lisaks mõned soomlased.”

Grand Rose Spa müügiassistent Krista Pähk-Aleksandrov märkis, et nemad pakuvad aastavahetusel pidu Ukraina stiilis koos Ukraina bändiga Svjata Vatra. Bänd pakub pidulistele lisaks heale muusikale ka seltskonnamänge ning rahvuslikke tantse.

„Esimesed broneeringud leidsid aset juba augustis ning hetkel on veel mõned viimased toad pakkuda,“ nentis Pähk-Aleksandrov. Ka sel aastal on roosispaas puhkajate seas ülekaalukalt eestlased, seejärel lätlased ja venelased ning soomlased.

Kes tahaks aga uut aastat vastu võtta GOSPA-s puhates, siis neil tuleb ilmselt oodata järgmise aasta lõppu. Hotellijuht Piret Trei ütles, et neil on kogu hotell välja müüdud. “Enamjaolt tervitavad uut aastat meie juures eestlased, aga on ka lätlasi ja veidi venelasi,” sõnas Trei.

Aastavahetuse pidu on hotelli juhi sõnutsi GOSPA-s juba aastaid populaarne olnud. Sel aastal tõmbab seal peo käima saare oma punt Onud. “Peakokk Toomas Leedu paitab kõhtu hea ja paremaga ning hiliste öötundideni on võimalik tantsu vihtuda DJ Rait Riimi valitud muusika saatel,” kinnitas Piret Trei.

Print Friendly, PDF & Email