Tublid vabatahtlikud

Pihtla vabatahtlikud pritsumehed võivad peagi lõppeva aastaga rahule jääda. Logisema kippuva aastakümnete vanuse pääste­masina asemele saadi mandrilt tunduvalt uuem. Kaheksa meeskonnaliiget läbis liiklusõnnetusele reageerimise koolituse. Ja kuigi toimus kaks suurt tulekahju, möödus aasta tegelikult rahulikult.

Päästjate töö tulemuslikkust näitab ennekõike päästesündmuste vähenemise arv, mitte see, kui palju käidi tuld kustutamas. Ennetustöö on vabatahtlike päästjate jaoks sama tähtis kui koolitustel osalemine ja tehnilise varustuse täiendamine.

Parim oleks muidugi, kui Saare maakonnas ei juhtuks enam ühtegi tule-, vee- või muud õnnetust. Küllap kõlbaks vabatahtliku pääste­komando maja külaseltsi tarbeks ning päästeautot saaks kasutada talvel lastele liuvälja tegemiseks ja suvel tolmavate kruusateede kastmiseks.

Reaalsus on aga see, et ikka leidub neid, kes käivad hooletult ümber lahtise tulega või kipuvad purjuspäi vette. Libe tee viib aga autod kraavi. Kuna vahel kipuvad õnnetused juhtuma üheaegselt, on hea, kui lisaks riiklikele komandodele on ootevalmis vabatahtlikud päästjad.

Print Friendly, PDF & Email