Saare Kaluri stipendiumi sai Henri Sink (1)

Seitsmeteistkümnendat korda välja antud Saare Kaluri stipendiumi pälvis tänavu Tallinna tehnikaülikooli tudeng Henri Sink, teatas AS Saare Kalur.

Noormees õpib Tallinna tehnikaülikooli bakalaureuseõppes mehaanikateaduskonnas mehhatroonika erialal. Mehhatroonika ühendab endas nii mehaanika, robootika kui ka infotehnoloogia. Stipendiumiraha kulubki noormehel uue arvuti ostmiseks, mida tal on vaja õppetöö jaoks.

Henri Sink ütles Saarte Häälele, et mehhatroonik peaks tööd leidma ka Saaremaal. “Neid oskusi on võimalik rakendada igal pool tööstusettevõtetes, kasvõi laevatööstuses,” märkis ta ja lisas, et esimese tutvuse mehhatroonikaga tegi ta Baltic Workboatsis.

Lisaks väga heale õppeedukusele on Henri Singi õpetajad ja õppejõud iseloomustanud teda kui väga andekat ja kiire taibuga noormeest, head meeskonnatöötajat ning ka muidu väga abivalmis, südamlikku ja head inimest.

AS Saare Kalur annab noorele saarlasele kõrghariduse omandamise toetamiseks stipendiumi välja kord aastas, praegu on stipendiumi suurus 1500 eurot.

Print Friendly, PDF & Email