Riik otsib Kuivastu ja Virtsu liinile rahuldavat lahendust (2)

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas vastuseks Saaremaa ettevõtjate liidule (SEL) seoses parvlaevaühendusega, et nõudlust rahuldavate lahenduste leidmine on parasjagu käsil.

Ministeeriumi transpordi asekantsler Ahti Kuningas märkis oma vastuskirjas SEL-ile, et nad mõistavad, kui oluline võtmetegur on Saaremaa majanduse jaoks parvlaevaühendus Muhu ja mandri vahel. Ta kinnitas, et nad on koostöös vedajaga välja töötamas lahendusi järgmisel aastal liiniveo parimaks korraldamiseks. Seda selleks, et tagatud oleks nõudlust rahuldav transpordiühendus mandri ja Muhu vahel.

“Teavitame nimetatud lahendustest esimesel võimalusel ka üldsust, kui läbirääkimised erinevate lahendite rakendamise osas on jõudnud lõpliku tulemuseni,” kinnitas Kuningas.

Eelarvelised rahastamisvõimalused on asekantsleri andmeil 2016. aastal Väinamere Liinid OÜ ja TS Laevad OÜ tarbeks kokku 18,65 miljoni eurot. Tegelik tuleva aasta rahavajaduse prognoos on aga ligi 19,3 miljonit eurot.

Kuningas nentis, et parvlaevateenuse maksumus kasvab järgmisel aastal peamiselt kütuse kallinemise tõttu, mis tuleneb aktsiisitõusust, ka palgatõusust, väiksemate laevade kasutamisest (tuleb teha rohkem reise) ja uue lepingu kõrgematest hindadest. Eelarve puudujääk tuleb asekantsleri andmeil katta piletihinna tõusu arvelt, mida on planeeritud rakendada 1. veebruarist.

Lähiajal alustab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium hindade muutmiseks määruse eelnõu menetlust ning sellesse kaasatakse ka asjaomaseid maavalitsusi ja kohalikke esindusorganisatsioone. “Samas rõhutame, et kuna piletitulu on üks olulisi liiniveo kulude katteallikaid, siis on planeeritav piletihindade tõus otseses sõltuvuses võimalike reiside arvust ja seeläbi liiniveo kvaliteedist.”

Print Friendly, PDF & Email