Pühadenädalat toonis joomine

Jõulupühade nädalal sai politsei väljakutseid tavapärasest rohkem – kokku oli neid 67 ning Kuressaare politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Kaido Vahteri sõnul andis nädalale tooni alkoholi liigtarbimine.

Lähisuhte vägivalla juhtumeid oli pühade ajal kokku kuus. “Kahjuks peab ütlema, et neljal juhul oli tegemist ka füüsilise vägivallaga ja konflikti üheks põhjuseks võib lugeda alkoholi, kuna kõigil neljal korral olid vägivallatsejad alkoholijoobes,” rääkis Vahter. Ühtlasi paneb politsei inimestele südamele, et eesootava järjekordse pika nädalavahetuse ajal tuleb alkoholiga piiri pidada.

Nädala jooksul tabati roolist kaks purjus mootorsõidukijuhti, ühe vastu alustati kriminaalmenetlust ja teisel juhul väärteomenetlust. Lubadeta juhte tabati samuti kaks, kiiruseületajaid kuus ning kahel juhul patustasid ka jalgratturid. Vahteri sõnul oli liikluspilt Saaremaal üldiselt hea, arvestades, et kontroll oli intensiivne ja patrulle pikkade pühade ajal väljas päris palju.

Lisaks viidi pühapäeval Saaremaal läbi ka reid “Kõik puhuvad”, kus kontrolliti 72 juhti ning õnneks ei tulnud Vahteri sõnul ühtegi juhti liiklusest kõrvaldada.

Eelmisel nädalal toimus neli liiklusõnnetust. Kahel juhul oli tegemist metsloomale otsasõiduga ja inimesed vigastada ei saanud, ühel juhul oli tegu kahe sõiduauto kokkupõrkega ja ka selles avariis vigastatuid ei olnud. “Nende asjadega tegeleb edasi kindlustus,” lisas Vahter.

Nii hästi ei läinud 23. detsembril, kui kell 14.39 sõitis Tallinna tänaval sõiduauto ette peateel liikunud jalgratturile. Jalgrattur kukkus ja toimetati Kuressaare haiglasse. Selles asjas on algatatud väärteomenetlus.

Print Friendly, PDF & Email