Sotsioloogid: kõige enam kärbivad jõulude ja aastavahetuse kulutusi venelased ja kreeklased

SEEKORD VÄIKSEM: Aastavahetust ja sellele järgnevaid õigeusu jõulupühi on Venemaal alati pompöösselt tähistatud. Seekord tundub aga, et majandusraskuste tõttu on Ded Morozi ja Snegurotška kingikott palju väiksem. AVITO.RU

SEEKORD VÄIKSEM: Aastavahetust ja sellele järgnevaid õigeusu jõulupühi on Venemaal alati pompöösselt tähistatud. Seekord tundub aga, et majandusraskuste tõttu on Ded Morozi ja Snegurotška kingikott palju väiksem.
AVITO.RU

Meie idanaabri Venemaa elanikud on tänavuste talvepühade eel oma kulutusi mullusega võrreldes märkimisväärselt vähendanud. Euroopas on neist enam oma kulutusi vähendanud vaid kreeklased.

Sellest rääkis neil päevil majandusuudiseid edastav Venemaa telekanal RBK viitega rahvusvahelisele konsultatsiooni- ja uurimiskompaniile Deloitte. Deloitte küsitluses osales ühtekokku 14 000 inimest 14 Euroopa riigist ja Lõuna-Aafrika Vabariigist.

Euroopa elanike kulutused jõulude ja aastavahetuse tähistamiseks on tänavu vähenenud keskmiselt 0,28 protsendi võrra ja moodustavad pere kohta 513 eurot. Venemaalaste kulutused sisseostude ja kingituste tegemiseks on aga vähenenud koguni 6,96 protsendi võrra – kuni 217 euroni perekonna kohta.

Kreeklased on tänavu oma jõulukulutusi mullusega võrreldes kärpinud keskmiselt 8,63 protsendi võrra – ligi 402 eurot perekonna kohta.

Märkimisväärselt on veel kahanenud portugallaste ja itaallaste jõulueelsed väljaminekud (vastavalt 5,55 ja 3,08 protsenti).

Samal ajal on aga brittide, prantslaste, sakslaste ja hispaanlaste jõulueelsed väljaminekud tänavu kasvanud, selgitasid Deloitte eksperdid.

Eurooplastest kõige enam kulutavad tänavu jõulupühadeks britid – keskmiselt 884 eurot perekonna kohta.

Pillavalt käituvad ka taanlased (617 eurot pere kohta), prantslased (577 eurot) ja sakslased (423 eurot).

 

Print Friendly, PDF & Email