Tulekul on salapärane kabaree (FOTOD)

LÄBIMÄNG: Tantsunumbriga on laval Britha Kuldsaar ja Genert Allikmaa. TAMBET ALLIK

LÄBIMÄNG: Tantsunumbriga on laval Britha Kuldsaar ja Genert Allikmaa.
TAMBET ALLIK

Taas on kätte jõudmas aeg, mil Saaremaa ühisgümnaasiumi üheteistkümnendikud tulevad välja oma kuulsa meelelahutusprogrammi kabareega.

Mõneti salapäraseks võib 26. kabareed nimetada seetõttu, et asjaosalised ei soovi enne jaanuari keskpaika kabaree teemat avalikustada. Esietendus toimus küll juba eilsel õpetajate ja kooli teenistujate jõulupeol, kuid kogu koolirahva ette tullakse kooli sünnipäeval ehk 15. jaanuaril. Kõik teised saavad kabareed nautida jaanuari teises pooles ja veebruaris.

Üheteistkümnendikke toetavad tänavu klassijuhatajad Ljubov Paju, Sirje Kreisman ja Mari Ausmees. Viimane ütles Saarte Häälele, et esimesed ajurünnakud kabaree teemal toimusid juba augusti lõpus ja teema pandi paika septembri algul. “Kuna õpilased ilmselt ei soovi enne koolirahva ette tulekut teemat avada, siis lisan vaid, et väljapakutud idee sai kiiresti kogu trupi poolehoiu,” lisas Mari Ausmees. Meenutuseks olgu öeldud, et 24. kabaree viis vaatajad Pariisi Musta Kassi kohvikusse ja 25. kabaree unenäomaailma.

99. lennu nimekirjas on 64 õpilast, kes peaaegu kõik löövad kabarees kaasa. “Lisaks tantsijatele ja lauljatele on tähtis osa ka helimehel, valgustajatel, kardinatõmbajatel jne,” märkis Ausmees.

Lavale tuuakse plaani kohaselt 23 numbrit, kuid Mari Ausmees ei välistanud võimalust, et neid võib juurdegi tulla. Tema sõnul on abikäe tantsuõpetuseks ulatanud ka üks SÜG-i vilistlane ja kaks õpetajat. “Kes ikka kankaani paremini oskaks teha kui Tiiu Haavik,” tõdes Ausmees. Valdav osa oli aga ikkagi õpilaste endi teha. Mari Ausmehe sõnul tegeles näiteks kavade kokkuseadmisega 18 õpilast.

Lõpptulemus on Ausmehe sõnul just esietenduse nägu. See tähendab, et kõik päris sajaprotsendiliselt veel ei suju, kuid tahtmist jagub küllaga. “Eks iga etendusega peaks kõik paremaks minema, aga vaevalt et õnnestub ühtki kabareed päris ilma apsudeta publiku ette tuua. See käib asja juurde,” lisas ta, mööndes, et tähtis on ikkagi elurõõmus suhtumine. Samuti on oluline, et kavades osalevad mitte üksnes oma ala parimad, vaid kaasa saavad lüüa kõik soovijad. “See teeb kogu ettevõtmise nii armsaks ja suurendab kindlasti oluliselt lennu ühtekuuluvustunnet,” toonitas Ausmees.

Kuna kabaree on küllaltki kulukas ettevõtmine, kuulub selle juurde ka sponsorite otsimine. Mari Ausmees tõdes, et sellega on ikka raskusi tekkinud, kuid õnneks abistajaid ja toetajaid lõpuks siiski jagub. “Ka kohalik Kultuurkapital ja linnavalitsus aitavad, oleme väga tänulikud,” lisas ta.

Et aidata kabaree tegijatel saladuseloori hoida, avaldatakse Saarte Hääle veebilehel vaid väike osa läbimängul ülespildistatud fotodest. Terve galerii läheb üles jaanuari teises pooles.

Print Friendly, PDF & Email