Saaremaa arenduskeskus on jätkuvalt Eesti parim

Üleriigiline maakondlike arenduskeskuste (MAK) talveseminar toimus seekord Saaremaal. Hea tava kohaselt korraldab ürituse eelmise aasta parim arenduskeskus. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kuulutas 2015. aasta parimaks arenduskeskuseks juba teist aastat Saaremaa arenduskeskuse.

EAS-i juhatuse liige Indrek Kaju märkis tunnustust üle andes, et neil on saavutatud kõrgeim klientide tagasiside nõustamisele MAK-ide seas. “Väga vastutulelik personal! Pakutakse lahendusi ja võimalusi ning osatakse avardada silmaringi. Antakse vihjeid, kuidas mõnda asja vaadata mitmest küljest, igati meeldiv kogemus.”

Sellest aastast on arenduskeskuste partner kodanikuühenduste osas Kodanikuühiskonna Sihtkapital, kes tunnustas Järvamaa arenduskeskust, Tartu ärinõuandlat ning Harju ettevõtlus- ja arenduskeskust.

Esmakordselt tunnustati sel aastal võrgustiku staažikaid töötajaid: MAK-i raudvara 10 ja enam aastat, MAK-i hõbevara 15 ja enam aastat, MAK-i kullafond 20 ja enam aastat.

MAK-i kullafondi ainus töötaja on Helje Pent, Saaremaa Arenduskeskuse MTÜ konsultant. Ta on töötanud arenduskeskuses alates aastast 1994.

Arenduskeskustest on enam kui kümne aasta jooksul välja kujunenud kõigis maakondades tegutsevad arendusorganisatsioonid, mis pakuvad Eesti riigi, Euroopa Liidu ja kohalike partnerite toetusel info- ja nõustamisteenust ning arendustuge ettevõtjatele, kodanikuühendustele ja kohalikele omavalitsustele.

Lisaks pakuvad arenduskeskused regionaalsel ja maakondlikul tasandil investorteenindust ja tegutsevad aktiivselt noorte ettevõtlikkuse arendamise valdkonnas.

Print Friendly, PDF & Email