PRIA ei leidnud Kallaste sadama ehitusel rikkumisi

PÄÄSES: Kallaste sadam oktoobris, kui Muhu vald ja PRIA pidasid kõnelusi sadama ehituse seaduslikkuse üle.  TAMBET ALLIK

PÄÄSES: Kallaste sadam oktoobris, kui Muhu vald ja PRIA pidasid kõnelusi sadama ehituse seaduslikkuse üle.
TAMBET ALLIK

Kui tänavu oktoobris jõudis avalikkuse ette info, et Põllumajanduse Registrite Informatsiooni Amet (PRIA) nõuab hankevigade tõttu Muhu vallalt Kallaste sadama renoveerimiseks läinud toetuse tagasi, siis nüüd teatas PRIA vallale, et järelkontroll rikkumisi siiski ei tuvastanud.

PRIA teatas esmaspäeval Muhu vallavalitsusele, et Kallaste sadama projekti andmete õigsust on tõendatud dokumentidega ja sellega on varasemad küsitavused ümber lükatud. PRIA on otsustanud menetluse lõpetada ja oma nõuetest Kallaste sadama osas loobuda.

PRIA maksis Muhu vallavalitsusele Kallaste kalasadama rekonstrueerimiseks eraldatud toetusest viimase osa välja 2013. aasta lõpupäevil. Vald sai toetust 144 698 eurot ja uuendatud sadama 1. etapp avati pidulikult 2013. aasta oktoobris.

Sellal, kui vald ja MTÜ Kallaste Rand plaanisid juba järgmisi töid, tekkisid rahastamise järelkontrolli teinud PRIA audiitoritel küsimused, kas Muhu vallavalitsus on korraldanud korrektse hanke, kirjutas Saarte Hääl oktoobris.

18. augustil teatas PRIA, et vallal tuleb tagasi maksta kogu saadud raha ehk üle 144 000 euro. Vallavanem Raido Liitmäe ütles oktoobris Saarte Häälele, et vallavalitsus on viimasel kahel kuul pidanud PRIA-ga tihedat kirjavahetust ja selgituste jagamiseks toimus 22. septembril ka kohtumine.

Print Friendly, PDF & Email