Vaba Rahva Laul tuleb Tallinnas ja Kuressaares (1)

Vaba rahva laulu korraldaja Ülo Kannisto SANDER ILVEST

Vaba rahva laulu korraldaja Ülo Kannisto
SANDER ILVEST

Taasiseseisvumispäevale pühendatud vabaõhukontsert Vaba Rahva Laul toimub 20. augustil Tallinna lauluväljakul ja 21. augustil Kuressaare lossihoovis.

Järjekorras juba viienda Vaba Rahva Lauluga tähistatakse Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva. “Minu jaoks on see justkui topeltjuubel,” lausus Vaba Rahva Laulu korraldaja Ülo Kannisto. Tema sõnul on kontserdi korraldamiseks Tallinnas vajalikud kokkulepped juba olemas ja leping allkirjastatakse jaanuaris.

Esinejate seas on mitmeid kuulsaid eesti artiste, kellest osa astus üles ka tänavusel Vaba Rahva Laulul Kuressaares ja Tartus. Kannisto nimetas Rene Soomi, Koit Toomet, Mart Müüriseppa, Kerli Padarit, Ivo Linnat, Urmas Lattikase ansamblit ja Männiste pereansamblit.

Uus leid on Kannisto jaoks Erik Meremaa, kes on Saaremaa jaoks üsna uus nimi. “Ta on vägev vabaduse laulik,” kinnitas Kannisto. Ta lisas, et hümni laulab Saaremaa oma poiss Oliver Leppik. Samuti oodatakse üritusele koore mitmelt poolt Eestist.

Korraldaja lisas siiski, et alati võib juhtuda, et kellelgi nimetatutest tuleb sel ajal midagi muud ette. Seega päris lõplik esinejate nimekiri veel paigas ei ole ja samuti pole veel kindel, kes täpselt Kuressaarde tulevad. Kontsert ise tõotab aga tulla Tallinnas kolme tunni pikkune, Kuressaares veidi lühem.

Ülo Kannisto tõdes, et nii suure ürituse korraldamine on küllaltki kulukas ettevõtmine. «Miinus, see on minu mure alati olnud,» sõnas ta ja lisas, et pärast viimast kontserti tekkis tal mõneti keeruline olukord, mis peaks aasta lõpuks lahenema.

Samas toonitas Kannisto, et Vaba Rahva Laul on tema hobi ja kirg ning seda eesmärki, et ürituse pealt midagi teenida, pole tal kunagi olnud.

“Ei tohi inimestelt ära võtta neid ilusaid hetki, mida me oleme võimelised tekitama,” oli Ülo Kannisto siiski entusiastlik. Ta lisas, et kui leidub ettevõtteid, kelle jaoks on oluline traditsiooni jätkumine, siis toetus on alati teretulnud.

Print Friendly, PDF & Email