Tippkorvpall toob saali tuhandepäise fänniarmee

PALL MÄNGUS: Saaremaa spordikooli direktor Mati Mäetalu (vasakul) ja Eesti korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi usuvad, et korvpallipidu pakub väärt elamuse kõigile – nii platsil kui ka platsi ääres. TAMBET ALLIK

PALL MÄNGUS: Saaremaa spordikooli direktor Mati Mäetalu (vasakul) ja Eesti korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi usuvad, et korvpallipidu pakub väärt elamuse kõigile – nii platsil kui ka platsi ääres.
TAMBET ALLIK

Sel nädalavahetusel Kuressaares toimuvad OlyBet Eesti karikavõistluste finaalkohtumised toovad korraldajate hinnangul spordihoonesse tuhatkond ja enam korvpallisõpra siit- ja sealtpoolt Suurt väina.

Selline on vähemasti Eesti korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhi prognoos ja lootus, mille paikapidavust peaks kinnitama vähemalt üks asjaolu – nimelt on Kuressaare võistlusnädalavahetusele eelmüügist soetatud rohkem pileteid kui aasta tagasi samale üritusele Rakveres.Rakvere on aga korvpallikants, pealegi mandrimaal, kuhu Tallinna ja Tartu kossufännidel on oluliselt lihtsam ja mugavam kohale jõuda.

Sellest ajast, kui korvpalli Eesti karika võitjad selgusid Saaremaal, on möödas täpselt kümme aastat.  2005. aastal tuli Kuressaares karikavõitjaks Kalev/Cramo, kes finaalis alistas TÜ/Rocki tulemusega 70 : 64. Mõlemad toonased finalistid on ka seekord kohal ja asuvad täna võitlema koha eest homses finaalis.

Kuressaares mängitakse seekord kuue noorteklassi finaalid: U14, U16 ja U18 poistele ja tüdrukutele. Lisaks toimub naiste finaalmäng ning meeste poolfinaalid ja finaal.

Meeste karikamängud jõuavad TV6 ekraanile, kõik selle nädalavahetuse kohtumised on aga nähtavad Delfi TV-s, k.a noorte finaalid.

Karikavõistluste finaali päevajuht Alver Kivi märkis, et saarlastel on põhjust spordisaali tulla ja kaasa elada nii naistele kui ka meestele, sest homme õhtuks on meil võib-olla värskete karikavõitjate ridades kaks omakandi sportlast – Annika Köster ja Timo Eichfuss.


FINAALMÄNGUD

19. detsember

  • Kl 13 tüdrukute U18-klassi karikas: BC Kalev STAR /TSK vs. Tartu Kalev (tasuta)
  • Kl 15 poiste U18-klassi karikas: Salva Rock vs. KA Tallinna Kalev (tasuta)
  • Kl 18 meeste karikas: TÜ/Rock vs. TTÜ KK (pilet 8/5 €)
  • Kl 20.15 meeste karikas: BC Kalev/Cramo vs. TLÜ/Kalev (pilet 8/5 €)

20. detsember

  • Kl 14 naiste karika finaal: 1182 Tallinn vs. Tallinna Ülikool (pilet 10/7 €)
  • Kl 16.30 meeste pronkskarikas (pilet 10/7 €)
  • Kl 19 meeste karika finaal (pilet 10/7 €)
Print Friendly, PDF & Email