Põlenguohver palub abi

AHERVARE: Võhma külas põles ühekorruseline elumaja 12. detsembri õhtul. Järele jäid vaid mõned seinad ja korsten, muu läks tuleroaks. IRINA MÄGI

AHERVARE: Võhma külas põles ühekorruseline elumaja 12. detsembri õhtul. Järele jäid vaid mõned seinad ja korsten, muu läks tuleroaks.
IRINA MÄGI

Võhmal maha põlenud maja elaniku õde palub sotsiaalmeedia kaudu venna nimel rahalist abi. Annetatud raha läheb uue kodu rajamiseks.

“Põlenud maja taastada ei saa. See oli ka enne üsna kurvas seisus, aga elada ja kütta sai, pliit oli korda tehtud,” ütles põlenguohvri õde Eivi Mihkelson Saarte Häälele.

Ta lisas, et üleeile õhtul võeti temaga ka ühendust ja pakuti tasuta kokkupandavat maja. “Uurime praegu, kui kindel pakkumine on, aga tundub, et üsna kindel,” rääkis Mihkelson.

Küll aga läheks abi vaja kokkupandava maja transportimiseks ja soojustamiseks. Mihkelson selgitas, et juhul kui maja kohale jõuab ja üles pannakse, läheb annetatud raha selle soojustamiseks ja muudeks töödeks. “Asjad põlesid muidugi sisse, aga need saab aja jooksul ise ja teiste abiga muretsetud,” lisas ta.

Kannatanu Eivo Mihkelson elas tulekahjus hävinud majas koos elukaaslasega. Õe sõnul ostis selle vennale elamiseks üks hea tuttav mõned aastad tagasi.

Ta lisas, et vend maksab selle eest tuttavale iga kuu. Enne seda, kui Eivo Mihkelson majja sisse kolis, oli see aastaid tühjana seisnud. Vana maja kindlustatud Mihkelsoni sõnul ei olnud.

30-aastane Eivo Mihkelson õe sõnul puude tõttu ise tööl ei käi. “Ta on pensionär, päris kindlat tööd ei ole, aga aeg-ajalt käib ja aitab, selles suhtes on ta tubli ja saab endaga hakkama,” märkis Eivi Mihkelson. Praegu saadi Eivole elamiskoht ühte suvilasse.

“Oligi hästi kurb, et keegi ei tahtnud teda kuskile võtta, aga siis leidsime ühed inimesed, kellel on maakodu ja kes siin vaid suvel käivad. Nad lubasid (Eivol – toim) elada seal nii kaua, kui vaja,” rääkis kannatanu õde.

Eivi Mihkelsoni sõnul on räägitud ka vallavalitsusega. Elamispinda vald tema sõnul ei pakkunud, kuid muidu oldi vallavalitsuses igati vastutulelikud. “Ütlesid, et kui midagi on, siis helistage kindlasti,” märkis ta, viidates, et päris ükskõikseks tema venna mure suhtes ei jäädud.

Annetusi oodatakse Eivo Mihkelsoni kontole EE242200221011852437. “Jagatud mure on ikka pool muret, aitäh, et hoolid,” kirjutab kannatanu õde abipalves.

Print Friendly, PDF & Email