Kas teadsid, et…

Urve Vakker

Lääne-Saare vallas Taritu raamatukogus töötab Urve Vakker, kes omab raamatukoguhoidja kõrgeimat kutsekvalifikatsiooni taset – 7. taset. Selle saamiseks kaitses Urve augusti lõpus Tartu ülikoolis oma magistritöö teemal “Rahvamaja ja raamatukogu roll sotsiaalse sidususe loomisel Taritu piirkonna näitel”.

Küsisin Urvelt, miks ta seda ikkagi tegi, ja sain vastuseks: “Oma enesetunde jaoks – kui ma tunnen, et olen võimeline neid teadmisi omandama ja saan neid kasutada oma igapäevases töös inimeste paremaks teenindamiseks, siis miks mitte! Nõuded, mis tänapäeval raamatukogudele esitatakse, on senisest mitmekesisemad ja hõlmavad järjest uusi tahke ning see eeldab töötajatelt pidevat eluga kursis olemist, enesetäiendamist ja koolitamist.”

Urve jaoks oli 2015 üks kibekiire aasta – töö kõrvalt tuli lõpetada magistriõpingud ja hoida majapidamine korras ka aastaajal, mil muru vajas niitmist, peenrad rohimist, kartul maha panemist või lehed riisumist. Sel aastal nimetati Urve ka aasta maaraamatukoguhoidja nominendiks.

Tööalaselt on Urve sõnul olnud tore aasta. Lääne-Saare valla raamatukogude töötajad on tihedat koostööd teinud. “Ühiselt tegutsemine ja asjade arutamine on vajalik ja kõigile kasu toov,” arvab Urve.

Urve jaoks on esmatähtis, et lapsed ja nende pered on tublid ning neil läheb hästi. Kuu aega tagasi sai ta teist korda vanaemaks – tema tütrel sündis pisike tütar, kes Urve sõnul toob meelde kõik need hellad hetked, kui tütreke ise veel väike oli.

Urvele teevad sageli rõõmu väikesed asjad. “Terve päev on süda soe, kui hommikul tulevad raamatukokku naabruses elavad lapsed ja väike neiu arvab, et talle võiks patsid teha. Või kui kuuled, et mees, kellel aitasid CV koostada ja selle tööpakkujatele edasi saatsid, ongi töökoha saanud jne,” rääkis Urve. Siinkohal tänabki ta kõiki oma raamatukogu lugejaid ja Taritu piirkonna toredaid inimesi, sh eriti neid, kes olid nõus tema magistritöö tarbeks intervjuu andma: “Suur aitäh ja ilusat jõuluaega kõigile!”

Merike Lipu

Print Friendly, PDF & Email