“Mees kuldse nööbiga” (FOTOD)

AVAMISEL: Kutseline korstnapühkija Raul Kurm ametit tutvustamas. IRINA MÄGI

AVAMISEL: Kutseline korstnapühkija Raul Kurm ametit tutvustamas.
IRINA MÄGI

Saaremaa muuseumis avatud näitusel “Mees kuldse nööbiga”, mille keskmes on korstnapühkija amet ja tuleohutus, on uudistamist nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Nooremale põlvkonnale pakuvad tegevust lauamäng ja multifilmid. Viimaseid saab kaeda korstnate imitatsioonidest, mille sisse on paigutatud ekraanid. Lisaks on näitusel mitmekülgset materjali korstnapühkijate tööst ja ajaloost.

Vürtsi ja ka veidi huumorit lisavad näitusele teravmeelsed karikatuurid. 2011. aastal kokkupandud auhinnatud näituse autor on Valjalast pärit Astra Mõistlik. Nimelt tunnistati “Mees kuldse nööbiga” parimaks näituseks neli aastat tagasi Eesti muuseumide festivalil Narvas. Kuressaare linnusesse jõudis Eestile ringi peale teinud näitus päästeameti ja tuletõrjemuuseumi kaudu.

Avamisüritusel said külastajad küsimusi esitada ka päris ehtsale korstnapühkijale. 25 aastat selle ala peal olnud Raul Kurm selgitas, et ka korstnapühkija amet on aja jooksul muutunud.

Nüüdsel ajal tuleb kuldse nööbiga mehel lisaks korstna pühkimisele ka elamute tuleohutust kontrollida. Saarte Häälele ütles Kurm, et oma klientidega on ta selles osas väga rahul. “Kuulavad, saavad aru ja teevad kindla aja jooksul korda kõik, mis ma olen välja pakkunud, ning kutsuvad pärast mind üle vaatama,” rääkis Kurm.

Pikkade tööaastate jooksul on Raul Kurm siiski kokku puutunud ka kõiksugu ebamõistlike tegudega. “See on pigem erandlik, aga igasuguseid asju on välja võetud – loomakonte, kilekotte,” märkis ta. “Rahapada leidnud ei ole, aga igasugu rumalusi küll,” lisas Kurm.

Näitus jääb avatuks järgmise aasta 31. jaanuarini.

Print Friendly, PDF & Email