Kalle Koovi oodatakse linnavalitsusse tagasi (18)

VOLINIK JA LINNAJUHT: Majandusnõuniku koha loomiseks tegi ettepaneku Isamaa ja Res Publica Liidu leer. Fotol istuvad IRLi juht Toomas Takkis (vasakul) ja Kalle Koov linnavolikogu istungitesaalis, kus Kalle Koov oli abilinnapeana sagedane külaline. SANDER ILVEST

VOLINIK JA LINNAJUHT: Majandusnõuniku koha loomiseks tegi ettepaneku Isamaa ja Res Publica Liidu leer. Fotol istuvad IRLi juht Toomas Takkis (vasakul) ja Kalle Koov linnavolikogu istungitesaalis, kus Kalle Koov oli abilinnapeana sagedane külaline.
SANDER ILVEST

Linnavalitsuses loodud ja sisuliselt kogu linna taristut hõlmava majandusosakonna juhi võimaliku kandidaadina sosistatakse kuluaarides endise abilinnapea Kalle Koovi nime.

Kuressaare linnavolikogu kinnitas oma eelmisel istungil struktuurimuudatuse, millega luuakse linnavalitsuse majandusosakond. Eesmärgiga tõhustada linna vara kasutamist.

Kuigi osakonda juhtima asuva majandusnõuniku ametikohale on välja kuulutatud avalik konkurss, ei eita asjaosalised, et Kalle Koov oleks vägagi oodatud sellele ametikohale kandideerima. Koov tegeles sisuliselt sama asjaga ka eelmiste linnavalitsuste ajal abilinnapeana töötades.

Majandusnõuniku koha loomiseks tegi ettepaneku Isamaa ja Res Publica Liidu leer, kelle poolt on vastavalt koalitsioonileppele täita majanduse ja ehitusega tegeleva abilinnapea ametikoht.

“Tore on!” ütles abilinnapea Mart Mäeker eile Saarte Hääle nendingu peale, et Koovi naasmisega seotud kuulujuttude autoriks peetakse ka Mäekerit ennast. Mäekeri sõnul on konkurss avalik ja seega ei saa kedagi niisama lihtsalt tööle võtta. Tema sõnul ei ole aga kindlasti kahtlustki, et Koov oleks sellele kohale võimekas kandidaat.

Küsimusele, kas ta on Kooviga neid teemasid ka arutanud, vastas Mäeker, et on Kooviga vahel ikka kokku juhtunud ja juttu ajanud. Ametikoha loomise vajaduse põhjenduseks tõi Mäeker, et sellist spetsiifilisemat ametikohta on ilmselgelt vaja ja seda ka tulevikku silmas pidades.

IRL-i poolt kommenteeris teemat erakonna Kuressaare osakonna juht Virge Pihel, kelle sõnul tegi struktuuri muutmise ettepaneku Mart Mäeker. “Meie toetame tema nägemust sellest, kuidas tema arvates osakonna töö kõige paremini tehtud saab,” kinnitas Pihel.

Seevastu volikogu opositsioon ei ole majandusnõuniku koha vajalikkuses väga kindlad. Seda põhjusel, et nad ei tea mida see inimene tegema hakkab.  “Kahjuks pole uue nõuniku ametijuhendit peetud vajalikus volinikele esitleda , seetõttu on väga keeruline kommenteerida,” ütles Reformierakondlane Jaanus Tamkivi.  “Vangerdused linnavalitsuse struktuuriga aga jätavad väga heitliku mulje. Ilmselt on aru saadud , et ” vanker” kriuksub kõvasti ja ei taha kuidagi veereda,” arutles ta ja selgitas, et arenguosakond millest linnavalitsus ootas suurt tõuget on tänaseks suisa likvideeritud ning loodud seesama ametikoht.  “Sellest sammust saavad huvilised järeldada, et Linnavalitsuses on pilk horisondilt langemas omaenese varvastele ja igapäevasele nokitsemisele isekeskis,” ütles Tamkivi. Opositsionäär pelgab, et paari-kolme aasta pärast on laud uutest ja Kuressaaret tõsiselt edasi viivatest projektidest tühi.

Kalle Koov oli eile küll Eestist ära, kuid eelmisel nädalal tunnistas ta Saarte Häälele, et on kuulujuttudest teadlik ega välista midagi. Viimastel kohalikel valimistel Kalle Koov teadupoolest enam ei kandideerinud ning seega eemaldus ta ka linnajuhtimisest. Majandusala abilinnapeana oli Koov populaarne. Kuressaares sai ta 2009. aasta valimistel Reformierakonna ridades teise häältearvu Urve Tiiduse järel. Ise Koov ühtegi parteisse ei kuulu.  Pärast linnavalitsusest lahkumist on Kalle Koov tegelenud kinnisvaraga, asudes uuendama Allee tänaval asuvat endist Kaitseliidu maja.

Print Friendly, PDF & Email