Toidupank kogub taas toitu (16)

KÄRUD TÄITUVAD: Vabatahtlik Endla Saaretalu on lühikese ajaga kogunenud annetuste hulgaga rahul. TAMBET ALLIK

KÄRUD TÄITUVAD: Vabatahtlik Endla Saaretalu on lühikese ajaga kogunenud annetuste hulgaga rahul.
TAMBET ALLIK

Toidupanga detsembrikuu toidukogumispäevadel koguti toitu eile Kuressaares Kihelkonna mnt Säästumarketis. Täna tegutsevad toidukogujad Rimis ja Selveris keskpäevast kella kuueni õhtul.

Teist korda kogumispäeval vabatahtlikuna osalenud Endla Saaretalu ütles eile Säästumarketis, et inimesed on väga vastutulelikud. Esimese tunniga saadi kokku peaaegu kahe ostukäru jagu toitu.

“Mul oli lihtsalt soov head teha, midagi muud ei saagi põhjuseks olla,” vastas Saaretalu pärimisele, miks ta otsustas vabatahtlikuks tulla.

Infot kogumisaktsiooni ja toidupanga kohta jagasid Kaja Laus ja Tiina Sääsk. Kaja Laus märkis, et on ka neid, kes lihtsalt mööda lähevad, kuid üldiselt kuulatakse neid ikka ära.

Toidupanga Kuressaare koordinaatori Alur Õunpuu sõnul osaleb Kuressaares kahe päeva jooksul toidu kogumises umbes 20 vabatahtlikku. Õunpuu lisas, et vabatahtlikuna on toidupanga tegemistes kaasa löönud nii 12–13-aastased koolilapsed kui ka lausa 80-aastased heatahtlikud inimesed.

Oktoobrikuu toidukogumispäevadel annetasid Kuressaare kaupluste külastajad puuduses elavatele peredele kokku 1413 kg toiduaineid. Selle kogusega oli Õunpuu igati rahul. “Täiesti hea tulemus,” sõnas ta.

Üle Eesti koguvad umbes 750 vabatahtlikku 11. ja 12. detsembril toitu 39 poes kokku 19 linnas. Toidupanga eesmärk on aidata ennekõike väikeste lastega ja paljulapselisi allpool toimetulekupiiri elavaid peresid.

Print Friendly, PDF & Email