SÜG pidas mälestuspäeva (1)

KOOLI MEENUTUSPÄEVA KONTSERT: Esiplaanil abiturient Maria Pihlak 12.c klassist, taustal tütarlastekoor Kressendo. TAMBET ALLIK

KOOLI MEENUTUSPÄEVA KONTSERT: Esiplaanil abiturient Maria Pihlak 12.c klassist, taustal tütarlastekoor Kressendo.
TAMBET ALLIK

Eilne koolipäev Saaremaa ühisgümnaasiumis algas kooli mälestuspäevaga Kuressaare Laurentiuse kirikus.

Traditsiooniline üritus on ajendatud täna 20 aastat tagasi toimunud traagilisest tulekahjust koolis, milles hukkus kaks 11. klassi poissi ja kümmekond õpilast sai vigastada.

Kooli direktori Viljar Aro sõnul on üritus aja jooksul laienenud 150-aastase ajalooga kooli mälestuspäevaks. “Meie tänased õpilased on sündinud pärast tulekahju. Kogemuslikult jääb toimunu neile mõistetamatuks. Nad ei ole sellega emotsionaalselt seotud. Kuulnud nad sellest on – kes vähem, kes rohkem,” rääkis Aro. Seetõttu on tegemist pigem võimalusega meie ümber tiirleva kaubandusliku äri-jõuluaja karussellis hetkeks aeg maha võtta, leidis direktor.

“Meenutasime lahkunuid, sest kirikus ei olnud mitte ainult õpilased, vaid ka kooli vilistlased. Siin on sobilik mõelda hetkeks, kui õbluke on elu ja kui kergelt võib ta katki minna. Minevikust õppides saame parema tuleviku,” ütles Aro.

Direktor peab loomulikuks, et mälestushetke korraldatakse ka järgmisel aastal. “Koolivõrgu teisenemine võib seda muuta. See sõltub juba nendest inimestest. Kuid suur osa õpetajatest ja töötajatest oli tulekahjuga seotud. Seega traditsioon jätkub,” usub Aro.

Küsimusele, kas tänases SÜG-is pööratakse tuleohutusele erilist tähelepanu, vastas direktor Aro, et 20 aasta tagune tulekahju oli äratuseks kogu Eestile. “Olime ju Eesti riigi algusajas. Kõigest oli puudus. Raskusi valmistas isegi tulekustutite täitmine. Nende kasutamine ja evakuatsiooniplaanid lähtusid tsiviilkaitse põhimõtetest. Tänapäeval teevad kõik koolid evakuatsiooniõppusi. Lisaks tulekahjudele harjutatakse ka äkkrünnakutele reageerimist. Elus on aga nii, et päris valmis ei ole me kunagi. Ennetus aitab ka võimalikke sündmusi ära hoida,” rääkis Aro.

Vilistlaste nimel võttis eile sõna kooli 71. lennu vilistlane Villu Vatsfeld.

PÄRAST PÕLENGUT: Saaremaa ühisgümnaasiumi fuajee 1995. aastal.  IRINA MÄGI, SAAREMAA MUUSEUMI KOGUST

PÄRAST PÕLENGUT: Saaremaa ühisgümnaasiumi fuajee 1995. aastal.
IRINA MÄGI, SAAREMAA MUUSEUMI KOGUST

Print Friendly, PDF & Email