Saaremaa võib saada Ultima Thule maratoni (FOTOD) (14)

SAAREMAA ONGI ULTIMA THULE: Eilsel konverentsil põhjendas raamatu “Teekond maailma ääreni” autor Raul Talvik, miks ta peab just Saaremaad müütiliseks Ultima Thuleks. TAMBET ALLIK

SAAREMAA ONGI ULTIMA THULE: Eilsel konverentsil põhjendas raamatu “Teekond maailma ääreni” autor Raul Talvik, miks ta peab just Saaremaad müütiliseks Ultima Thuleks.
TAMBET ALLIK

Eilsel Saaremaa arengukonverentsil osalenud ajakirjaniku Rasmus Kagge hinnangul oleks üks tõhusamaid viise Pythease Thulet Saaremaa hüvanguks kasutada korraldada Ultima Thule maraton.

Saare Golfi klubimajas peetud konverentsil “Ultima Thule – maailma äärel on kõik võimalik” üles astunud teleajakirjanik Rasmus Kagge, kes kuulub Eesti Pythease ühingusse, leidis, et üks suurepäraseid võimalusi Pythease Saaremaa-reisi mujal maailmas tutvustada oleks, kui korraldada siin juba tuleval aastal suur rahvaspordiüritus. See tooks saarele palju spordituriste.

Kagge sõnul on ta ise aktiivne rahvaspordiüritustel osaleja, kes ei pane rõhku oma sportlikele saavutustele, vaid “kogub” riike, kus spordib, ning temasuguseid on väga-väga palju. Kagge tõi näiteid kümnete tuhandete osalejatega kuulsatest maratonidest Euroopas, neist mõnelgi on ta ise osalenud.

Jooks ühendab

Kuidas siduda aga müütilist Ultima Thulet ja maratoni? Selleks pakkus Kagge välja mitu distantsi, näiteks Kuressaarest Kaali kraatrini ja tagasi, Angla–Kaali–Kuressaare, Kuressaare–Kaali, Angla–Kaali või siis ümber Kaali järve jooks, millest saaksid osa võtta ka lapsed, kepikõndijad ja ratastoolis liikujad.  Kagge lisas, et kui siin selline maraton korraldada, tuleb sellest teha festival, kuhu rahvast sõidaks kokku tuhandete kaupa ja kus kohalikud ettevõtjad saaksid oma kaupa ja teenuseid pakkuda.

“Tihtilugu öeldakse nii, et selleks, et need asjad töötaksid, peab seda kohalikele inimestele ütlema keegi väljastpoolt,” leidis Kagge ettepaneku peale sõna võtnud linnapea, endine tippkergejõustiklane Madis Kallas. Kagge poole pöördudes lisas ta: “Ultima Thule maraton 2016 toimub, kui seal osalete teie.” Mispeale Kagge vastas: “See ei ole mingi küsimus.”

Kallase sõnul töö analoogse rahva­spordiürituse korraldamiseks juba käibki. “Eelmisel nädalal kohtusin Mati Lilliallikuga (Eesti kergejõustiku liidu juhatuse liige – toim), arutasime Kuressaare linnajooksu võimalikku arengut järgmisel aastal, samuti sain kokku Eesti kergejõustiku liidu juhtidega. Nemad pakkusid välja, et esialgu võiks proovida kümne kilomeetri tänavajooksu läbi Kuressaare – ka läbi lossihoovi, kuna üle maailma on väga palju nn kollektsionääre, 10 km jooksjaid.”

Eilse konverentsi avaettekande tegi raamatu “Teekond maailma ääreni” autor Raul Talvik, kes põhjendas, miks ta peab just Saaremaad müütiliseks Ultima Thuleks.

Taani saarelt Bornholmilt pärit ettevõtja Kristian von Wowern rääkis sellest, kuidas ta 15 aastat tagasi Saaremaale sattus ja miks otsustas siia jäädagi.

Saaremaal on hea

“Mind alati hämmastab, kui inimesed ütlevad, et siin ei ole tööd ega töökohti,” tõdes Leisi Lapikoja perenaine Maire Forsel. “Kes need töökohad peaks tegema, miks sa ise ei või seda töökohta endale teha?”

Saaremaa piimatööstuse juhatuse esimees Ülo Kivine, kes käib Saaremaal tööl mandrilt, leidis, et Saaremaa piimatoodete eelis on just see, et need on valmistatud Saaremaal.

Itaalias Euroopa hotelli- ja turismikoolide assotsiatsiooni aastavõistlusel pronksmedali võitnud Anette Vaab kinnitas, et ei kahetse otsust tulla kokandust õppima just Kuressaare ametikooli.

Triigis asuva kohviku Agar-Agar perenaine Hannaliisa Uusmaa meenutas esimest kohvikusuve ja tutvustas uusi plaane, muu hulgas Triigi Filharmoonia ehitamisega seonduvat. Saaremaal neli ettevõtet rajanud Enn Meri rääkis headest ja halbadest investeeringutest.

Loe ka; https://arhiiv.saartehaal.ee/2015/12/12/kas-thule-on-nuud-paigas/ ja 

https://arhiiv.saartehaal.ee/2015/12/12/juhtkiri-maailma-aarel-on-koik-voimalik/

Print Friendly, PDF & Email