Rautsi talu läks oma juurikatega veebi (1)

Talusaadusi vahendava üle-eestilise veebiplatvormi Sibis, mis möödunud nädalal tegevust alustas, esimene koostööpartner on Rautsi talu Orissaare vallast.

Saiklas tegutsev Rautsi talu pakub veebipoes valida kolme erineva toidupaki vahel. Lihtsast toidupakist leiab sellised põhiasjad nagu kartul, porgand, sibul ja jõulueelsel ajal ka hapukapsas porgandiga. Klassikalisse paketti on lisatud kaalikat ja peeti ning gurmaanipaketti kokku pandud erinevat sorti kartulid ja sibulad, värvilised peedid ja porgandid, porrulauk ja pastinaak. Hinnaks on ühel kastitäiel köögiviljadel vastavalt valitud paketile 21, 26 ja 46 eurot.

Rautsi talu esindaja Taavi Põri ütles portaalile Tarbija 24, et talu nägi uues ettevõtmises võimalust kaup mugavamalt ja otse lõpptarbijani toimetada.

Juba mõnda aega tagasi käivitatud Otse Tootjalt Tarbijale (OTT) süsteemi pidas Põri puudulikuks, kuna see ei tarni kaupa päris koju kätte. Õpilasfirma Sibis võimaldab aga talutoitu otse talunikult 24 tunniga Omniva kaasabil koju tellida.

Sibise turundusjuht Rudolf-Gustav Hanni ütles Saarte Häälele, et Saaremaa tootja kaasamine esimeseks koostööpartneriks on iseenesest juhus. “Meie meeskonnast ei ole keegi Saaremaaga seotud, aga sattusime siia, uurides talude probleeme ja siis meile soovitati Rautsi talu,” rääkis Hanni.

Kuigi detsembrikuu jooksul saab Sibise vahendusel tellida vaid Rautsi talu toidukraami, plaanivad ettevõtte asutajad jaanuari jooksul seda ringi laiendada 15 kuni 20 taluni üle Eesti. Teiste hulgas on koostööst huvitatud ka paar Saaremaal talu, sest Sibise kaudu müües võidab talu ka rahaliselt. Kui kaupluses müüdavate kartulite eest jõuab talunikuni lõpuks vaid 10 kuni 14 senti kilo eest, siis Sibise kaudu müües on see summa ligi kolm korda suurem.

Kuigi praegu on võimalik Sibise kaudu talukaupa tellida üksnes nende veebilehelt, käivitub sel nädalal ka mobiilirakendus nii iOS-ile kui ka Androidile.

 

Print Friendly, PDF & Email