Advendikontsert “Hingedemaa kellad” loob jõulumeeleolu  

Laupäeval, 12. detsembril jõuab Kuressaare Laurentiuse kirikusse linna kahe huvikooli – novembris   65. sünnipäeva tähistanud Kuressaare muusikakooli ja mais 10-aastaseks saanud Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira – ühine jõuluprojekt.

Kava alustab mudilaskoor Ave Sol-bemoll (juh Helle Rand ja Mai Rand), seejärel tuleb ettekandele Piret Rips-Laulu kantaat “Hingedemaa kellad” (dir Laine Lehto).

Helilooja ise on teose eessõnas öelnud: “Need laulud saadavad meid õhtul unele, äratavad mõtted üles üksluisest ja rutiinsest argipäevast ning lohutavad siis, kui sügis on nõnda pikk ja pime.

Kõik jääb kuhugi alles – iga hea mõte ja tegu, kaunis meloodia ja luulesse põimitud rida…”

Kantaadi ettekandel osalevad tütarlastekoor Vocaliisa (juh H. Rand ja Pilvi Karu), segakoor Ave (juh M. Rand ja H. Rand), Saaremaa poistekoori noormehed (juh Veikko Lehto), poisteansambel Õunaraks (juh L. Lehto), neidude ansambel Säde (juh P. Karu), 1. ja 2. klasside muusikaringid (juh H. Rand) ning solistid Greete Paaskivi, Alice Berens, Meeri Martinson ja Carlos Liiv (juh P. Karu, L. Lehto ja V. Lehto). Kaastegev on saateansambel koosseisus Kristi Saar (I viiul), Ave Opp (II viiul), Tarmo Berens (vioola), Veikko Lehto ja Sander Berens (klahvpillid), Märten Lehto (basskitarr), Kerman Keerd (trummid).

Pileteid saab soetada eelmüügist KG muusika vaheruumist 102 ja kohapeal.

Laine Lehto

Print Friendly, PDF & Email