Silmapaistev noor eestlane on Martin Villig

Eesti ettevõtlike noorte koda kuulutas läinud nädalalõpul Saaremaalt pärit noore ettevõtja, Taxify looja ja arendaja Martin Villigu silmapaistvaks nooreks eestlaseks teaduse ja tehnoloogia kategoorias.

Žürii liige Anzori Barkalaja tõdes Delfi TV vahendusel, et oma tegevusega on saarlane kindlasti selle tiitli ära teeninud. Veelgi enam, Villig vääriks seda tiitlit tegelikult suisa rahvusvaheliselt.

Martin Villig ise ütles, et praegu ongi tema põhitegevus Taxify arendamine nii Eestis kui ka kaheksas välisriigis. “Minu ülesanne on tegeleda kolme-nelja riigiga ja seejuures peamiselt teenuse kvaliteediga,” märkis Villig.

Martin Villig on tegutsenud vabatahtlikuna mitmes organisatsioonis – nt JCI Toompea Koda, Eesti startup’i juhtide klubi, Garage48 sihtasutus ja Garage48 HUB – ja aidanud kaasa nende arengule.

Garage’i poole pealt on Martin Villig praegu tegutsemas pigem nõustajana. Paaril nende üritusel aastas osaleb ta mentorina.

Martin on algatanud ja koordineerib praeguseni mitmeid Eesti startup’ide kogukonna tegevusi, samuti on tema osalusel ja juhtimisel loodud mitmeid internetilahendusi, nagu nt pensionikeskus.ee, Skype’i klientide iseteenindusportaal jne.

Villig lausus, et teda on alati motiveerinud uued ja põnevad asjad. “Ma ei ole sellist tüüpi inimene, kes suudaks 10–20 aastat töötada ühes firmas ja teha ühte asja,” sõnas ta.

 

Print Friendly, PDF & Email