Endrik Puntso loobub tippratturi karjäärist ja hakkab treeneriks

Viimased hooajad Prantsusmaa amatöörklubis Team Pro Immo Nicolas Roux’s sõitnud Endrik Puntso loobub tippratturi karjäärist ja hakkab klubi Peloton noortetreeneriks.

“Tegelikult on mul loobumismõtted peas olnud juba selle hooaja esimesest poolest, aga kuna ma ei ole allaandja tüüpi, siis otsustasin, et võitlen oma eesmärkide nimel hooaja lõpuni ja seejärel vaatab edasi,” rääkis Puntso. Tänavusel hooajal tegi Endrik Puntso mitmeid häid sõite ja kõige krooniks tuli ta U23-vanuseklassi grupisõidus Eesti meistriks. See on jalgratturite hulgas kindlasti üks ihaldusväärsemaid tiitleid.

“Jah, kui nii mõelda, siis ma saan isegi aru, et kõrvaltvaatajale tundub minu selline otsus kummaline,” märkis Endrik Puntso. “Aga põhjus peitub selles, et ma lihtsalt ei näinud endas sellise suure profi materjali ja nii raskel alal väiksemate eesmärkidega vegeteerida on minu arvates mõttetu, eriti kui peas mõlgub teisi mõtteid ja plaane. Seda ei luba ka minu iseloom, tahan kogu aeg paremini ja rohkem, aga see oleks tähendanud seda, et minuni oleks pidanud sel aastal profileping jõudma.”

Samas on Endrik Puntso oma karjääriga rahul. “Aasta-aastalt tõusin tipu poole, kuni lõpuks olingi enam-vähem tegija,” selgitas ta. “Ainult ?velotuur jäi võitmata ja eriti kahju on sellest, et oma parimatel aastatel ei saanud ma oma rammu Saaremaa velotuuril proovida.”

Oma karjääri parimaks saavutuseks loebki Endrik Puntso kuldmedalit Eesti meistrivõistlustelt. “Oma sinimustvalget särki imetlen tõenäoliselt elu lõpuni, minu jaoks tähendab see palju,” märkis rattur.

Kuigi Endrik Puntso loobub tippspordist, ratast ta kindlasti nurka ei viska ja sellest pisikust lahti arvatavasti ei saagi. “Praegu olen aga suhteliselt kindel, et Eesti tasemel ma võidu sõitma ei hakka, kuid samas, kunagi ei tea…” avalikustas ta oma seisukoha. “Tervisesporti kui sellist teen kindlasti edasi, sest muidu hakkab füüsiliselt halb. Arvan, et minu tulevase elustiili otsustasid need sportlaseaastad kindlasti ära.”

Endrik Puntso sai U23 Eesti koondise treenerilt Rene Mandrilt pakkumise hakata Tartus juhendama Pelotoni klubi noori ja on selle pakkumise vastu võtnud. Pikemas perspektiivis on tal plaan ka ülikooli jõuda.

Lõpetuseks tahab Endrik Puntso veel tänada oma koduklubi Viikingit ja selle vedajaid Riho ja Ülle Räime, tänu kellele tal selline võimalus ratturina karjääri teha üldse olnud on. Nende panus on tema sõnul olnud märkimisväärne.


KOMMENTAAR

Riho Räim: Endrik oleks võinud edasi põrutada

Minu meelest oleks Endrik noore mehena võinud veel edasi sõita. Ta pole just kõige andekam võidusõitja, aga väga töökas ning minu hinnangul tänu sellele sai temast just sel aastal õige võidusõitja, kes oleks võinud edasi põrutada. Aga eks Endrik tunnetas, et ta profilepingut ei saa.

Kahju, et ta lõpetas. Hullem, kui ta 35–40-aastaselt kahetseb oma praegust sammu, aga kui elu läheb korralikult edasi, siis on kõik okei. Tegelikult poleks tal ka võimatu järgmisel aastal ???tagasi tulla, kuid see ei ole muidugi lihtne.

Print Friendly, PDF & Email