Anre Nõmme olümpialootused ei täitunud

Austraalias Melbourne’is toimunud invapurjetajate maailmameistrivõistlustel jahtis Rio paraolümpia regatile pääsu piletit paadiklassis 2,4mR ka saarlane Anre Nõmme. Saavutatud 34. koht tähendab seda, et eesmärk jäi saavutamata.

Esimesel võistluspäeval sai Anre Nõmme kirja 33. ja 34. koha ning oli kokkuvõttes 32. “Oma startidega ma muidugi rahule jääda ei saa ja julgust on ikka rohkem vaja,” võttis purjetaja päeva oma blogis kokku.

Teisel päeval saavutatud 40. ja 35. koht langetasid saarlase kokkuvõttes 35-ndaks. “Tunded on päeva lõpuks vastuolulised,” kurtis Anre Nõmme. “Positiivse poole pealt õnnestusid täna stardid suht hästi ja sain vabalt minema, aga edasi läks asi keerulisemaks. Teises sõidus ei olnud õiget kiirust ega ka kõrgust, laine on siin ka selline imelik, et tuleb neid nagu igast kandist ja ei saa ma nendega õieti hakkama.”

Kolmas võistluspäev kulges keerulistes oludes, kus murdusid mastid ja uppusid paadid. “Selline põnev päev ehk oleks nagu pesumasinas olnud,” tõdes 34. ja 24. koha välja sõitnud Anre Nõmme. Neljas võistluspäev tõi kaasa kehvimad, ehk 42. ja 37. koha ning saarlane langes kokkuvõttes 39. kohale. “Kapteni otsus on alati õige, isegi kui see ei ole parim otsus,” leidis Anre Nõmme. “Täna kahjuks olid kapteni otsused enamjaolt kehvad, kui mitte öelda halvemini. Stardid õnnestusid mõlemad enam-vähem, aga mingil hetkel sai mu õnn lihtsalt otsa.”

Viienda võistluspäeva esimese sõidu start läks Anre Nõmme sõnul totaalselt metsa, kuna ta jäi stardi kiirendusega veidi hiljaks ja siis sõitsid teised temast mööda. Kuigi ülejäänud sõit läks enam-vähem, oli tulemuseks ikkagi 38. koht.

Teise sõidu alguseks oli tuul aga tugevnenud ja kuna see puhus lahe pealt, siis olid ka lained jõudnud juba 2–3-meetristeks kerkida. “Õnneks leidsin enne starti viimaks õige seadistuse ja seda oli ka sõidus tunda, kiirus oli teistega võrdne ja oluliselt lõbusam tunne kohe,” rääkis Nõmme. “Stardist sain ka hästi minema ja nende suurte lainetega oli päris põnev – hea tunne oli kohe. Tagatuule otsaga seis halvemaks ei läinud ja tulemuseks oli selle regati parim koht, kahekümne kolmas.”

MM-i viimasel sõidul sai Anre Nõmme 30. koha ja kokkuvõttes seega 34. koha. Viimane olümpiale pääseja oli kahekümne esimene. “Arenguruumi on küllaga, aga et areneda, selleks oleks hädasti vaja veel vähemalt ühte paati, purjetajat ja treenerit,” leidis Anre Nõmme.

Print Friendly, PDF & Email