UUS! Klient mitmepäevasest voolukatkestusest: Idiootne lugu! (3)

Maatootja Jaan Sink, kes igapäevaselt elab Kuressares Põhja tänaval, on kuri võrguettevõtte peale, mis ei suuda uuendada kõlbmatuks muutunud elektriposte. Tulemuseks iga tormiga kaasnevad voolukatkestused.

„Idiootne lugu! Mingisugused mehed Tallinnas otsustavad, kui palju meil siin on vaja renoveerida. Meie mehed esitavad küll omad taotlused, aga Tallinnas kriipsutatakse need maha, et ei saa. Aga näed, torm saab küll,“ oli Sink kuri.

Meest teeb tigedaks asjaolu, et nii tema kui lähikonna maju toitva elektriliini vilets olukord on ammu teada. „Üks liinijupp on nii mäda, et iga tormiga kukub mõni post maha ja hulk ümbruskonna majapidamisi on pikki tunde elektrita. Kas poleks otstarbekam postid ära vahetada? Nendel on ju oma ettenähtud eluiga ja see ei sõltu sellest, mis erakond võimul on,“ rääkis ta.

Keset Kuressaare linna asuvas tänavas ja selle ümbruses läks vool ära laupäeva õhtul kell 17.45. „Eks ma siis helistasin infosse ja sain vastuseks, et palutakse väga pikka kannatust. Varusingi siis – sõitsin Tartusse. Aga kui pühapäeva õhtul tagasi jõudsin, olid traadid nõndasamuti ripakil nagu päev varem. Tänavalõik oli pime ja infost lubati voolu esmaspäeva ennelõunaks,“ rääkis Sink.

Voolukatkestused on Singi arvates vale poliitika tulemus. „Lähme ise maailma laiama, aga kodus on asjad mädad. Kui ükspäev kellelegi post pähe kukub, siis hakatakse kisama ja süüdlasi otsima. Haiguste parim viis on neid ennetada,“ rääkis ta ja tõi näita oma kogemusest.

Valjala-Tõnija kõrgepingeliin oli pikka ega probleemiks ja kohalikud nurisesid nagu jaksasid. „Nüüd pole viimaste tormidega vool isegi vilgatanud ka, kuna liin raiuti korralikult puhtaks. Minu näpunäidete järgi. Kusjuures enne oli just linne puhastatud ja selle eest rahagi makstud, aga tehtud oli kehvasti. Aga nüüd on asi korras,“ rääkis Sink.

Samas tema enda Tõnija elamist toitev elektriliin ei vasta „mitte mingitele standarditele“. „Mul on viis posti ja kõik on täiesti kapsad, nagu karikatuurid püsti. Seekord jäid nad küll püsti, sest tuul oli õnneks teisest suunast,“ sõnas Sink.

Print Friendly, PDF & Email