Arhitektuurivõistlusel kaheksa tööd (5)

Kuressaare linnavalitsuse hankele “Kuressaare kesklinna avaliku ruumi arhitektuurivõistlus” laekus tähtajaks kaheksa võistlustööd.

Eile hommikul Tallinnas kogunenud hankekomisjon koostas avamisprotokolli ja järgnevatel päevadel kontrollitakse esitatud dokumentatsiooni. Linnavalitsuse arendusosakonna juhataja Simmo Kikkas teatas Saarte Häälele, et hankekomisjonil on õigus nõuda tööde esitajatelt lisainfot, seetõttu toimub osalejate ametlik kvalifitseerimine 8. detsembriks.

Žürii koguneb Kuressaares 11. detsembril ja võitja kuulutatakse välja 21. detsembril Kuressaares. Enne võitja väljaselgitamist töid avalikult ei eksponeerita ja autoreid ei avaldata.

Kesklinna avaliku ruumi arhitektuurivõistluse põhiobjektid on Lossi ja Tallinna tänav, linna keskväljak, turg ning nendega külgnevad avalikud platsid.

Võistluse lähteülesande koostanud arhitekt Toomas Paaver on konkursi käivitamisega seoses öelnud, et avalik ruum peab pakkuma nii meeldivat olemist kui ka turvalist liikumisvõimalust erinevate liikumisvahenditega, samuti tegevusvõimalusi igas vanuses inimesele igal aastaajal.

Võistluse preemiafond on 16 000 eurot, mida rahastab Kuressaare linnavalitsus, konkursi korralduskulud katab riigikantselei.

Print Friendly, PDF & Email