Uute parvlaevade piletihinnad pole veel teada (2)

Kui tuleva aasta veebruaris kallinevad Väinamere Liinide parvlaevapiletite hinnad viiendiku võrra, siis seda, mis saab järgmisel sügisel uute parvlaevade piletihindadest, pole veel teada.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium tõstab tuleva aasta 1. veebruarist parvlaevapiletite hinda, et katta 800 000 euro suurust puudujääki riigieelarves, vahendab Postimees.

Ministeerium selgitas, et kolme aastaga on parvlaevaliinide kulud oluliselt suurenenud, seda peamiselt erimärgistatud kütuse kasutamise lõpetamise ja palkade tõusu tõttu.

Kulud on suurenenud ka seetõttu, et praegu liinidel olevad väiksemad laevad peavad klientide teenindamiseks tegema rohkem reise. Kuid, mis saab, kui oktoobrist 2016 hakkavad sõitma uued laevad?

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik Mihkel Loide tõdes, et leping Tallinna Sadamaga ei käsitle hinnakirja muutusi, vaid ütleb, et vedaja peab sõitma MKMi kehtestatud hindadega. Hinnad kujunevad jällegi vastavalt eelarvelistele vahenditele.

Tema sõnul selgub see, kas piletihinnad saaksid langeda siis, kui uued laevad reaalselt sõitma hakkavad.

Print Friendly, PDF & Email